*** forum.e-paznokcie.info *** Strona Główna *** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
?el czy akryl :D
Autor Wiadomość
Pinkie 
Wciąż się uczę



Dołączyła: 01 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: S?owacja/Wroc?aw
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 7:26 pm   ?el czy akryl :D

mam pytanie co by?cie poradzi?y dla pocz?tkuj?cej w ?wiecie paznokci czy zacz?? akrylem czy ?elem?i napiszcie prosz? dlaczego.Potem s?ysza?am,?e akrylem mo?na bardzo uszkodzi? paznokcie czy ?elem mo?na?i jeszcze jedno czy to prawda,?e ?elem jest ?atwiej ni? akrylem?i czy do ?elowych paznokci na formie wystarczy kupi? tylko lamp? UV z ?elem i p?dzelkiem czy co? trzeba jeszcze dokupowa? no i szablony :D ? i i o co chodzi z podk?adowym ?elami bazowym itp?bardzo prosz? o odpowiedz :D
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 8:08 pm   

A wiec tak jesli zle zrobimy pazurki to zaszkodzimy akrylem i zelem.Musimy pamietac o dezynfekcji i porawnym zalozeniu pazurkow.Co do latwizny to zalezy zel jest masa ktora mozesz sie bawic i bawic o ile masz nie za rzadki zel ktory nie splynie na skorki ale jest ta kwestia wlasnie skorek no i babli czym wiecej paciamy tym wiecej babli najzwyczajniej w swiecie trzeba znac podstawy do nakladania zelu akryl jest masa ktora nie splynie Ci na skorki ale za to zastyga i musisz tu rowniez nabrac wprawy do pracy ta masa.Jesli chodzi o kupienie potrzebnych rzeczy to nie jest to takie hop siup.
Potrzzebne Ci bedzie
Zel podkladowy jesli wybierzesz metode 3 fazowa
Zel budujacy czyli taki ktorym bydujesz pazurka warstwami nadajac c
zel bialy do frencha
zel rozowy ale to niekonieczne bo budujacy bedzie przezr wiec na sam poczatek z zeli wystarczy a potem kryjacy no i wystarcza 15ml male opakowania bys sparwdzila ja Ci sie pracuje
primer nie ktore zele tego wymagaja ale nawet jesli nie to ja zawsze daje by miec pewnosc pytam sie czy cos sie stanie jak dam primer jesli nie przeciwskazan to daje
odluszczacz do zelu
ew.alkocho do tego rowniez przeznaczony bo odluszczacze na jego bazie sa a nie ktore maja czasem sladowe ilosci acetonu
odluszcz do plytki naturalnej nie ktore firmy maja do plytki i zelu w jednym
tipsy clear naturalne i french ew.formy
pedzelek i tu proponuje kupic choc w miare dobry bo to jak i zele podstawa bynajmniej moim zdaniem
gilotynka do tipsow klej
pilniki
blok polerski
waciki
lampa uv ja mam przelotowa i latwej jest mi zrobic tunelik
no i oczywiscie plyny do dezynfekci dloni i narzedzi to rownez podstawa!!!
Nablysczacz do zelu'
kopytko do odsowania skorek
oliweczka
Do akrylu jest tak samo tylko tu potrzebny przymusowo primer zamiast zelu akryl i pedzelki do niego i liquid.Ja zdobionka robie 8 takim tez buduje pazurki.
Jezeli wy bierasz metode 1 fazowa to ten zestaw tylko bez zelu podkladowego.
Sa zele 3 fazowe ktore potrzebuja jak np.lakier podkladu tak zel ma zel podkladowy on zwieksza przyczepnosc zelu budujacego ale z nim to oszczednie a jak zaduzo go dasz to przed wlozeniem do lampki go przecierasz.

W akrylu musisz tez dojsc do wprawy z dobraniem proporcji.
Ja proponuje Ci kupic male zestawiki probne zelu i akrylu np.ibd to koszt ok 50zl akrylu i male zelki wtedy sparwdzisz czym lepiej Ci idzie i wtedy bedziesz doskonalic sie z danej metody a potem wezmiesz sie za druga.
Mam nadzieje ze pomogla troche?! :kwiaty: :lol:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 8:09 pm   

niektore firmy maja nazwe podkladowy a inne bazowe. :oki: Daj znac co wybralas i jak idzie :kwiaty:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
ja 
Fanatyczka

Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 265
Skąd: nysa-wroc?aw
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:34 pm   

Ja jestem samoukiem i od razu mi odradzili akryl, a zaproponowali ?el, poniewa? jest ?atwiejszy w wykonaniu. Obecnie zajmuje si? jeszcze tylko ?elami i jest fajnie ale chyba czas ju? na akrylki. Poza tym wi?kszo?? dziewcz?t chce ?el poniewa? akrylu dobrze nie znaj?, lub wcale nie wiedz? co to jest.
Powodzonka :oki: :lol:
 
 
 
Pinkie 
Wciąż się uczę



Dołączyła: 01 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: S?owacja/Wroc?aw
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 7:08 pm   

Nadziejo bardzo pi?knie ci dzi?kuje bardzo mi pomog?a? a ju? jestem na 70% procent przekonana co do ?elu i znalaz?am ma?? lamp? dla pocz?tkuj?cych za 50 z? i mo?e wypróbuje no ale jeszcze jestem i tak w toku zastanawiania si? :D i dzi?kuje wam wszystkim za pomoc :D :serce:
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 7:24 pm   

Pinkie :D nie kupuj malej lampki, tylko [polecam od razu lampe tunelowa na 4 ?aróweczki 9 W, czyli razem 36 W. Dlaczego> dlatego, ze w malej slabej lampce bedziesz musiala utwardzac zel dluzej, przez co wydluzy sie czas zalozenia pazurków na obu r?czkach :) taka tunelowa lampka kosztuje 85zl na allegro + przesylka :) oplaca sie od razu kupic te wlasciwa lampe, a bedziesz miala juz na przyszlosc, gdy zaczniesz robic pazurki nie tylko sobie :)
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
 
 
 
ja 
Fanatyczka

Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 265
Skąd: nysa-wroc?aw
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 9:07 pm   

MariaW_INN ma racje. Ja zrobi?am tak jak ty, najpierw kupi?am tak? lampe dla pocz?tkuj?cych (byle jak?) i po?a?owa?am, wogóle nie mog?am zrobi? pazurków, by?am wi?c zmuszona wyda? o wiele wi?cej pieni?dzy na drug? porz?dn? lamp? któr? pr?dzej czy pó?niej i tak musia?am bym kupi? i jest o niebo lepiej. Nie kupuj byle jakiej lampy tylko od razu porz?dn?, Bo b?dziesz mia?a dwie lampy tak jak ja i i tak korzystam tylko z jednej – tej porz?dnej.
 
 
 
kasiek1 
Znam się na tym


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 192
Skąd: Chojnów
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 10:15 am   

zgadzam sie z dziewczynami nie kupuj malej lampki bo jest nic nie warta kup tunelowa a na pewno nie bedziesz zalowac decyzji wiem ze to troszeczke wiecej kaski ale nie wydanej na marne i na pewno bedziesz zadowolona
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 10:24 am   

Mala lampka jest fajna do robione tunelikow.Byle jaka lampka bedzie utwardzac zel dluzej lub wogole ja mam z EF poradzila mi jej zakup mistrzyni paznokci i jest dla mnie super np.do wyjazdow mam tez nunelowa ale mama mi akurat wystarcza.Trzeba tylko pamietac o dobrym wyborze bo i czasem tunelowa zle dziala.
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:30 am   

To moze u?ci?l?, bo sie robi balagan :D
Kazdy pracuje jak lubi, ale wszystkie stylistki, które w zawodzie pracuj? od wielu lat, pracuje z lampami tunelowymi, na ka?d? lapk? klientki jedna lampka.
Do zaciskania tunelów nie jest potrzebna lampa przelotowa, klientka wklada lapk? (4 zrobione paluszki, kciuki zawsze na koncu, bo inaczej splynie ?el) do lampki na 5-8 sekundek, wyci?gamy, zaciskamy rach ciach tunelosy i dalej do lampki, a w tym czasie (niecale 3 min) robimy 4 paluszki drugiej lapki i tak samo.... Kiedys, zanim nauczylam sie tak pracowac, wydawalo mi sie to klopotliwe, wyciaganie reki po chwili z lampki, by pozaciskac tunele, ale to jest tak samo, jak z pamietaniem o odpylaniu, czy odtluszczaniu cleanerem - wchodzi w nawyk...

W pracy stylistki chodzi o to, by ta praca byla efektywna, a jednoczesnie sprawna i przyjemna. Mala lampka przelotowa na jedna czy 2 zarówki 9W sprawia, ze praca wydluza sie 2-krotnie ze wzgledu na wymagany czas utwardzania zelu. I tak jak clear utwardzi sie dosc szybko nawet w takiej malej lampce, to zele z barwnikiem (pigmtem - french, kamufla? i inne kolorowe) mog? sie nie utwardzic, mog? liftowac, ciapac sie i trzeba je trzymac 2, czasem 3 razy dluzej...

Powtarzam, ka?dy pracuje jak lubi i nie podwa?am niczyich kompetencji, bo przecie ? uczymy sie caly czas , ale w historii stylizacji przetestowalysmy z kole?ankami z bran?y lampy niemal od kazdego sprzedawcy z allegro i s? super, bo wszystko to jest to samo, tylko niektórzy naklejaj? wlasn? naklejk? :) Mozna bylo jedynie miec watpliwosci co do szybkosci wysylki.

Polecam nastepuj?ce lampy (sprzedawcy przykladowi):

http://www.golden-nails.p...49,lampa-uv-36w

lub tak?, super szybciutko suszy pazurki (chlodzi) np. przy nablyszczaczu bez przemywania, który musi sie schlodzic, zanim go dotkniemy, zeby nie zmatowial :)

http://www.golden-nails.p...merem-niebieska

takie same na allegro sa znacznie taniej, za 85zl pierwsza i jakies 160zl druga :)
Pozdrowionka :) :kwiaty:
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:42 pm   

Moja droga nie wiesz ze nawet lampka tunelowa majaca 4 zarowki utwardza zel moca 9 wat?!Wiadomo ze tunelowa jest dobra tak jak kazda mala lampka jesli zakupimy ja w dobrej firmie.Ona dopiero zaczyna a wydaje mi sie kupowanie ze kupic powinna porostu lampke dobra . Wydaje mi sie ze reklamowanie firmy znajomych to juz nie obiektywna rada.Mysle ze dziewczyna powinna kupic lamke w znanej firmie ktora da jej gwarancje na produkt i nie bedzie musiala dokladac do interesu bo nawet od super sprzedawcy mozna kupic bubel ktory wybucha tak jak jednej dziewczynie chodzi mi tu o lampke.Wiejdz na inne tez profesjonalne forum i przekonaj sie ze lampki jednozarownkowe sa tak samo dobre jak i tunelowe gdzie chwala je nie tylko stylistki ale i mistrzyni.Zobacz co tam pisza i wreszcie zmien mit ze lampka tunelowa jest superasna bo rownie dobrze jednozarowkowa tez taka moze byc.Dziewczyna nie dosc ze kupi tunelowa to jeszcze bedie kupowac 4 zarowki a chodzi tu o to ze dopero zaczyna wiec rozwjazanie powinno byc jalepsze i najtansze.nie mowie ze powinna kupic moja lampke bo nie mam w tym i interesu ale w lampce tunelowej nie zrobi tunelu wiec pazurki beda jak decha a czasu jeszcze nie bedzie wyczuwac by pazurka w odpowiedniej chwili wyjmowac i cudowac by byl ladny i zgrabny!!!!A do tego nie kazdy do zaczynania pracy bedzie preferowal prace z dwoma lampkami bo to dobre w salonie a piszac o pracy profesjonalnej ze tylko profesjonalistki pracuja na tunelowej jedziesz nie tylko po jednej osobie i kazdy jest w satnie spostrzec sie o kogo chodzi to i po innych osobach ktore maja nie tylko tytul stylistki.Wiec prosze swa zawisc nie przenos z innego forum i to nie jednego tutaj i nie psuj atmosfery bo w tym jestes znakomita.

I prosze dawaj otpowiedzi nie ujmujac innym osobom to moja prosba! :kwiaty:

Ps.Jesli chodzi o jakosc utwardzania jest taka sama jesli lampa jest dobra bo bialy zel i tak utwardza sie dluzej a dla pewnosci odwraca sie dlon. :mrgreen: :kwiaty:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:04 pm   



napisalam przeciez, ze kazdy pracuje jak woli i nie ujmuje nikomu kwalifikacji, a jedynie pozostawiam dziewczynie wolny wybór: kupic dzisiaj lampke za 50zl, a za pól roku nastepn? za 90zl, z czego ta mala bedzie stac bezuzyteczna, czy od razu kupic porz?dn? za 90? I nie reklamuje znajomych, wkleilam akurat link golden od AsiB bo mialam od rek?, ale tak samo te lampki mozna kupic na allegro, w elarto, w naildesign, w twojezakupy, w all4nails i wielu, wielu innych miejscach :D

I wracajac do tematu, chcialam zauwazyc, ze lampke tunelowa kupujemy od razu z ?arówkami :smirk: a nie wszystko osobno :smirk:

buziaczki :smirk:
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
Ostatnio zmieniony przez Anna Sob Kwi 05, 2008 9:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:07 pm   

Nadzieja napisał/a:
bialy zel i tak utwardza sie dluzej a dla pewnosci odwraca sie dlon


jesli lamka jest wyposa?ona w lustro odbiciowe, a takie wlasnie posiadaja wszystkie lampy tunelowe, to nie trzeba bawic sie w zadne odwracanie dloni :) trzeba natomiast w przelotówkach bez luster :) no ale jedni wola zrobic porzadne pazurki w 1,5 godz a inni w 3,5 :)
oczywiscie, jezeli ktos dopiero zaczyna i sie uczy, nie nalezy sie spiezszyc i patrzec na zegar, ja swoje pierwsze pazuraski robilam ponad 5 godzin haha . Ale kiedy zaczyna sie pracowac z klientkami, kazde 5 minut w pracy zaczyna sie liczyc, dlatego trzeba korzystac ze sprzetu i trików, które ulatwiaja i przyspieszaja prace, bez zbednego marnowania cennych minut :)
Buzka :)
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 2:03 pm   

Co do czasu to w zopelnosci sie zgadzam Z TOBA jak osoba zaczyna nie ma co sie spieszyc poki nie dorpracuje szczegolow a z czasem sama raczka sie wprawi i bedzie smigac pazurki.Widzisz moja lampka choc ma 1 zarowke ma odbicie lustrzane bo wiekszosc lampek dobrych lampek ma takie wtedy swiatelko odbija i rowniez utwardza zelik bez obaw .A z zaroweczkami chodzilo mi jak trzeba je wymienic bo kiedys przestaja utwardzac.

Widzisz i moze byc milo.Pozdrowiam :kwiaty: :kwiaty: :smirk: :mrgreen:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
Ostatnio zmieniony przez Anna Sob Kwi 05, 2008 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anna 
Królowa forum


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 395
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 4:24 pm   

Wznosze o zachowanie spokoju i milej atmosfery na forum!!!!Bo bede bic :tuk:
_________________
www.e-paznokcie.info
-------------------------------------------
Wyobraznia bez wiedzy moze stworzyc rzeczy piekne. Wiedza bez wyobrazni najwyzej doskonale.
Albert Einstein
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group