*** forum.e-paznokcie.info *** Strona Główna *** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czym piel?gnowa? pazurki po zdj?ciu ?elu??
Autor Wiadomość
kayote 
Wciąż się uczę


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2007
Posty: 55
Skąd: St-Ce
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 10:03 pm   czym piel?gnowa? pazurki po zdj?ciu ?elu??

jak w temacie :mrgreen:
bo moje po spi?owaniu ?elu s? s?abe i kruche :neutral: i jak dotkn? sobie p?ytki to czuje lekki ból, nie wiem czy to dlatego ? e z natury mam cienk? p?ytk? i jak j? spi?uje to tak jest czy za bardzo spi?owa?am pazurka co wydaje mi si? ? e tak nie jest :roll:
wi?c czym piel?gnowa? pazurki po ?elach??
 
 
 
malutka 
Fanatyczka


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 384
Skąd: Rybnik- D?bie?sko
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 10:56 pm   

jesli si? boli to napewno masz przepi?ówan? p?ytke naturaln? , szcze?e powiedziawszy jak jak ?ci?gam pazurki to nak?adam cieniutk? warstwe ?elu ?eby sobie ros?a
_________________
 
 
 
paulka 
Wciąż się uczę


Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: kraków
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 5:16 pm   

Ja te? po ?ci?gni?ciu nakladam na moje pazurki cieniutk? warstw? ?elu. To dobry sposób, który pozwala im spokojnie odrasta?.
 
 
 
niuniaa2552 
Znam się na tym


Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Gru 2007
Posty: 156
Skąd: Luba?
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 5:39 pm   

mozna rowniez tak jaka ja pomeczyc sie... ja uczylam sie na sobie teraz nadal sie ucze ale juz na kolezankach... i ja mialam spilowana plytke tak ze nawet jak dawalam pazurki po letnia wode to mnie az szczypalo! ale ja przy kremowaniu rak wcieram w skorki ten kremik i smaruje pazurki roznego typu odzywkami. i polecam rowniez moczyc je od czaru do czasu w oleju ;) pomaga :D
 
 
 
Agusia
Fanatyczka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 343
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 11:11 am   

Niuniaa.....no to mialas niezla jazde;..kto cie tak urzadzil :shock:
_________________
www.aga-nails.blog.onet.pl
 
 
niuniaa2552 
Znam się na tym


Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Gru 2007
Posty: 156
Skąd: Luba?
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 8:14 pm   

Agusia ja ogolnie mam slaba plytke :sad: :sad: a do tego doszlo pilowanie ciagle... ale pierwszy raz w zyciu to znajoma zaprosila mnie na tipsy (mowila ze dwa lata robi) i tak mi zjechala pazdrexy ze masashi
 
 
 
Agusia
Fanatyczka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 343
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 10:02 pm   

niuniaa2552 napisał/a:
Agusia ja ogolnie mam slaba plytke :sad: :sad: a do tego doszlo pilowanie ciagle... ale pierwszy raz w zyciu to znajoma zaprosila mnie na tipsy (mowila ze dwa lata robi) i tak mi zjechala pazdrexy ze masashi



Oj bardzo Ci wspolczuje.....napewno masz uczucie suchosci paznokci...musisz je mocno nawilzac....i odzywka renomowana napeno Ci troche pomoze.....mi kiedys taka pani w salonie spilowala paznokcie ze gdy po zdjeciu i po tygodniowym odroscie widzialam roznice w grobosci pazurkow bo byl lekki garbik na odroscie :shock: :shock: No i sie wtedy za glowe zlapalam...ile mogla spilowac... :shock: :shock:
_________________
www.aga-nails.blog.onet.pl
 
 
Anna Otki?ska
Znam się na tym



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 112
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 7:41 pm   

wzmacniamy je od wewn?trz i zewnatrz czyli witaminki a+e mo?na ?ykac i wciera?
oraz oliwka oliwka i jeszcze raz oliwka
 
 
 
karolka-bobasek
Raczkuję


Wiek: 36
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 11:58 am   

hmm, ja bym piel?gnowa?a nie tylko skórki, ale i pazurki cale. tzn capivit a+e na przyklad, oliwka na skorki ,lub do wcierania tez capivit, bo bardzo fajne ma dzialanie. a na pazurki odzywka i czeste kremowanie raczek:)
 
 
 
kayote 
Wciąż się uczę


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2007
Posty: 55
Skąd: St-Ce
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 6:15 am   

dziewczyny a jakie? oliwki u?ywacie?? mo?e by? te? np. taka jak dla dzieci??
 
 
 
malutka 
Fanatyczka


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 384
Skąd: Rybnik- D?bie?sko
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 11:40 am   

czasami wcieram bambino :mrgreen:
_________________
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 9:18 pm   

Sa specjalne odzywki do paznokci po zdjeciu ,,tipsow", ktore bardzo pomagaja, no i tez jesc duzo witamin (owoce, warzywa).


Dieta na zdrowe i pi?kne paznokcie

Je?li zwrócimy baczniejsz? uwag? na to, co jemy, zyska nie tylko nasza cera. Pochodz?ce z po?ywienia substancje od?ywcze dotr? wraz z krwi? równie? do w?osów i paznokci. Je?li w organizmie brakuje okre?lonych witamin, minera?ów czy pierwiastków ?ladowych, paznokcie i w?osy du?o wolniej rosn?, staj? si? ?amliwe i matowe. Poniewa? jednak nawet zdrowe paznokcie rosn? w tempie raptem 1/10mm dziennie, rezultaty zdrowej diety b?d? widoczne dopiero po 3-5 miesi?cach. Poni?ej przedstawiam witaminy i minera?y, które dla paznokci maj? szczególne znaczenie.

Paznokcie potrzebuj? ró?nych sk?adników mineralnych oraz witamin z grupy B i H, dlatego dla ich stanu, wyj?tkowo wa?na jest dieta bogata w te sk?adniki.

Magnez - broku?y, jab?ka, proso, kapusta melon, orzeszki piniowe, kiwi, fasola, buraki, owies, kabaczek, pomidory, tofu, j?czmie?, kurczak, ?yto, orzechy w?oskie, morele, kokos, migda?y, brukselka, kalafior, gruszki, marchew, kukurydza, sezam, seler, cebula, ziarna s?onecznika, gryka, grzyby, soczewica, groszek, orzechy nerkowca, grejpfrut, pszenica, sa?ata, fasola mung, brzoskwinie, ziarna dyni.

?elazo - szpinak, awokado, owies, tofu, soja, orzechy w?oskie, pokrzywa, ?yto, morele, ostrygi, kaczka, brukselka, kukurydza, sezam, jaja, na? pietruszki, ziarna s?onecznika, grzyby, groszek, oliwki, orzechy nerkowca, daktyle, pszenica, fasola mung, ziarna dyni.

Wap? - jab?ka, broku?y, owies, ryby, kapusta, buraki, pomara?cze, fasola, kabaczek, melon, pomidory, tofu, ?yto, gruszki, soja, j?czmie?, orzechy w?oskie, morele, migda?y, brukselka, kalafior, marchew, seler, sezam, jaja, na? pietruszki, cebula, ziarna s?onecznika, gryka, bak?a?an, soczewica, grzyby, groszek, oliwki, jogurt, czosnek, orzechy nerkowca, wi?nie, daktyle, por, grejpfrut, pszenica, fasola mung, brzoskwinie, ziarna dyni.

Witaminy z grupy B - broku?y (B3, B5), Proso (B3), orzeszki piniowe, ziemniaki (B3), szpinak (B6), awokado (B3, B5), owies (B5), kurczak (B3, B6), banany (B6), soja (B3), ostrygi (B12), migda?y (B2, B3), brukselka, (B3, B6), kukurydza (B3), ziarna s?onecznika, papryka, daktyle (B3), seler naciowy (B3), pszenica (B3, B5, B6), fasola mung (B3, B5)

Krzem - owies,

Potas - truskawki, proso, kapusta, melon, ziemniaki, pomara?cze, fasola, kiwi, ry?(br?zowy), szpinak, awokado, buraki, kabaczek, tofu, szparagi, maliny, kurczak, banany, ?yto, orzechy w?oskie, rze?ucha, rzepa, ananasy, j?czmie?, karczochy, kokos, papaja, migda?y, brukselka, kalafior, rzodkiewki, gruszki, marchew, kukurydza, sezam, seler, figi, cebula, s?onecznik, gryka, soczewica, czosnek, por, je?yny, grejpfrut, nasiona lnu, cytryny, pszenica, ogórek, sa?ata fasola mung, brzoskwinie, ziarna dyni, ?urawiny, pieprz.

Biotyna i witamina H. - w?tróbka, dro?d?e piwne, kurki i prawdziwki.

Jod - jodowana sól, ryby morskie, ma??e, ostrygi, szpinak, rze?ucha, a tak?e mleko.

Wa?ne rady

* Substancje od?ywcze s? najlepiej przyswajalne przez organizm z surowych lub jak najmniej przetworzonych warzyw i owoców. W miar? mo?liwo?ci starajmy si? kupowa? produkty z upraw ekologicznych.
* Preparaty uzupe?niaj?ce w postaci tabletek i kapsu?ek równie? dostarczaj? organizmowi niezb?dnych witamin i minera?ów. Warto je za?ywa? przy objawach niedoboru lub w szczególnych sytuacjach ?yciowych (zwi?zanych np. ze zwi?kszonym stresem).
* Banany to najlepsze ?ród?o magnezu. S? doskona?? przek?sk?, bo zawarty w nich magnez poprawia samopoczucie i pomaga przezwyci??y? chwilowy do?ek.
* Lecytyna sojowa, dost?pna w sklepach ze zdrow? ?ywno?ci?, wzmacnia naczynia krwiono?ne macierzy paznokcia. Na stan paznokci doskonale wp?yn? te? kapsu?ki z alg ze wzgl?du na wysok? zawarto?? witamin i minera?ów, a tak?e ?wie?a rze?ucha (wystarczy ? y?eczka dziennie).
* Bia?ka s? dopiero wtedy w?a?ciwie wykorzystane przez organizm, gdy ich ?ród?o (np. ryb?) po??czymy z kwa?nymi owocami lub skropimy sokiem z cytryny, co korzystnie wp?ywa równie? na smak potrawy.


Zrodlo:www.paznokcie.babskiesprawy.info
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
marheva
Raczkuję


Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 10:35 pm   

polecam odzywki nailTek - s? swietne, jezeli paznokcie s? s?abe i bol? polecam najdelikatniejsz? "FOUNDATION", pozniej mozna przejsc na mocniejsze "Intensive Therapy" lub "Xtra". S? rewelacyjne i przy regularnym stosowaniu jest masakra - paznokcie sa nie do poznania, niczym tipsy. Efekt widac juz po paru dniach. Szczerze polecam!
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 8:21 am   

Polecam wcierac vit A+E ( przebic kapsulke) :)
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
4nails 
Znam się na tym


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 118
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 2:51 pm   

Też słyszałam, że te odżywki NailTek są bardzo dobrze, ale trzeba je stosowac zgodnie z instrukcją i koniecznie odstawić po zakończeniu terapii, bo są bardzo mocne w działaniu.
_________________
www.4nails.pl - ozdoby do paznokci
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group