*** forum.e-paznokcie.info *** Strona Główna *** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SZABLON CZY TIPS
Autor Wiadomość
Anna 
Królowa forum


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 15 Kwi 2007
Posty: 395
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 5:48 am   

Nikt Cie tu nie dobija, chyba jednak unioslas sie az za bardzo. Kazda z nas probuje Ci wytlumaczyc ze z doswiadczenia wiemy jak wygladaja paznokcie zrobione przez samouka. A co gorzej, jak wgladaja po sciagnieciu. Trzeba naprawde duzej i wiedzy zeby wykonac paznokcie dobrze. Kazda z nas jeszcze sie tego uczy, a latwiej nam to przychodzi bo jestesmy po kursach.
_________________
www.e-paznokcie.info
-------------------------------------------
Wyobraznia bez wiedzy moze stworzyc rzeczy piekne. Wiedza bez wyobrazni najwyzej doskonale.
Albert Einstein
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 6:15 am   

Anna ma siwta racje!!!!Ja napisalam ze sa osoby ktore sa naprawde zdolne i milo byc to nawjazane do samoukow bo sa takie ale gwarantuje Ci ze nauczycielka ktora naucza ogolnie nie ma doswiadczenia w robieniu pazurkow bo ono jest oparte nie na miesiacach ale po latach a jesli jest instruktorka to ok ale czemu pracuje w szkole przeciez innstruktor zarabia nie zla kase ale pomijam to!!Nastepna sprawa to taka ze zadnych powaznych konkursow nie wygra samouk bo nie wierze w to by ktos nauczyl sie robienia pazurkow sam CALKIEM SAM/A bez poroszenia kogos o pomoc bo to nie realne bo jakos musisz wiedziec od czego zaczac,a nastepna sprawa to taka ze nie ktore z dziewczyn mysla ze kupja kursik z allegro lub obejrza filmik z internetu i bomba kurs online jest ale moja droga tak nie ma trzeba wysilku i umiejetnosci by stanac na szczycie bo nikt nie jest w stanie powiedziec ci jak zalorzyc forme bo sie nie da to trrzeba zobaczyc bo nie jest to takie proste jak Ci wydaje albo jak wytlumaczyc jak robi sie kwiatki z akrylu to tez nie mozliwe dlatego staramy sie Ci powiedziec bys wybrala sie na kursik i to dobry bo bez kursu nie wolno robic pazurkow jak nie zna sie zasad,i prosze nie oburzaj sie bo to nie na miejscu postaw sie na naszym miejscu ile my kasy dalysly na kursy i 1 nie wystarcza bo sa nowe techniki i nowosci w zdobieniach i trzeba sie szkolic caly czas.Ja staralam sie Cie pocieszyc ale ty odbierasz wszystko negatywnie a tak juz nie wolno.Zyczylam Ci powodzenia i zycze a skoro nauczycielka jest instruktorem to poros ja o pomoc bo my podpowiedziec mozemy ale nie w sprawach ktore trzeba zobaczyc na oczy.

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA UNIESIENIE :kwiaty:
Aniu mam nadzieje ze na mnie nie nakszyczysz ale jest mi przykro ze ktos chce czegos co nie realne. :kwiaty: To dla Ciebie Anna!!
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
Katia 
Wciąż się uczę
Katia



Wiek: 43
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 1:07 pm   

I ja si? pod tym podpisuj? - uczy? si? trzeba ci?gle i ci?gle. Nawet po kursie trzeba da? sobie czas na nabranie wprawy. I tu nikt nikogo nie chce dobija?, raczej wskaza? kilka wa?nych spraw. Cho? musz? przyzna?, ? e czasem takie pisane rady mo?na ?le odebra?, ale tutaj ju? wszystkie zapewniamy - nic z?ego nikt nie chcia? napisa? :)
_________________
Wci?? si? ucz? :)

http://paznokciekatii.blog.onet.pl/
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 8:25 am   

Wracajac do tematu :kwiaty:
ja pracuje tylko i wylacznie na szablonie :) mam szerokie szablony zlote, jednorazowe, z super klejem.
Mam jedna wyjatkowo uparta klientke, która chce tipsy i koniec, no cóz - jej wola :)
Kiedy potrafimy prawidlowo podkladasz szablon - pazurki sa o niebo ladniejsze niz na tipsie, bardziej naturalne, slicznie mozna wyprofilowac tunel, zlwaszcza na pazurkach ogryzanych, lopatkowatych, szerokich :)

a juz z pewnoscia nie powinno sie przedluzac na tips frenczowy ogryzków, bo to wyglada nieprofesjonalnie i po prostu optycznie skraca plytke :)

A co do wczesniejeszej dyskusji. Mozna byc "samoukiem" pod warunkiem, ze mamy czas, cierpliwosc i eksperymentujemy na sobie samej :) jesli chcemy uczyc sie na klientkach - to polecam kurs, a przynajmniej 2-3 dniowe doszkolenie :) Instruktor bedzie w stanie wychwycic bledy w naszej pracy i szybciutko je skoryguje :) Pisze z do?wiadczenia, zglaszaja sie do mnie na doszkolenia dziewczyny, które nawet o d dluzszego czasu pracuja w branzy, ale maja klopot albo zapowietrzaniem sie masy, albo maja po prostu mnóstwo pytan i watpliwosci, które szybciutko w 2-3 dni mozna rozwiac :)

Pozdrawiam

P.S. I nie uno?cie sie :) forum jest po to, zeby sobie pomagac, wymieniac do?wiadczenia, adresy, linki, podpowiadac rozwiazania :)
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:50 am   

Owszem wymieniac doswiadczenia ale nie uczyc online bo to nie realne prawda? :oki:

Widze Maria ze przekonalas sie do kursow bo na innym forum bylas zdania ze samouk nie musi chodzic na kurs a i popieralas inne wypowedzi tego samego zdania.Ciesze sie ze zmienilas zdanie tym bardziej ze sama teraz szkolisz i masz kase z tego wiec zachecaj!! :kwiaty: :smirk:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 11:48 am   

powiem tak :D sa ró?ne osoby w bran?y :) mozna je podzielic nastepujaco:

- samowyuczalne - kurs to dla nich formalnosc, bo maja dryg i talent i same do wielu rzeczy blyskawicznie dochodza, dla nich dobre jest doszkolenie w celu wylapania ew bledów
- wyuczalne na kursie ale niekoniecznie samodzielnie wyuczalne, na kurs powinny isc od podstaw
- sredniowyuczalne - znam kilka osób, któe dopiero po jakims 3-4 kursie i kilku warsztatach po drodze "zakumaly" ;)
- absolutnie niewyuczalne ani na kursie, a tym bardziej samodzielnie - znam tez takie i mimo, ze "robia" paznokcie za pieniadze od kilku lat, to to co "robia" przyprawia o ból glowy. Osoby te skonczyly szkolenia, w róznych firmach, doszkolenia, uczestnicza w warsztatach, targach itp, a jednak dalej sa "slepe" i nie widza, ze robia szeroki boki, krzywy usmiech frenchowy, itp, itd...

Ja mialam to szczescie, ze 8 lat temu szkonczylam 2-letnia szkole kosmetyczna, potem zrobilam szkolenie z fiberglassu. Potem mialam dluzsza przerwe w paznokciach, zajelam sei kosmetyka zabiegowa, jakis czas temu równiez postanowilam w zakres uslug wprowadzic paznokcie... po 2 tygodniach czytania informacji w necie i ogladaniu wielu galerii - zrobilam pierwsze swoje paznokcie zelowe na szablonie - bez kursu :) robilam je 6 godzin hahaha, ale kazdy jakos zaczyna hahaha :) i powiem nieskromnie, ze jak patrze na nie na fotce dzisiaj, to moglyby ich pozazdrscic coniektóre "wyszkolone" na kursach :)
Kursy pokonczylam i robie kolejne, z zelu dla formalnosci, poiniewaz na kurscie Instruktorka niewiele miala mi do powiedzenia :) popracowalysmy troche nad pilowaniem, pierwszy raz trzymalam na szkoleniu w reku frezarke, ale w zasadzie tylko do podpilowania pazurków od spodu (wolny brzeg), potem szkolenie podstawowe z akrylu - w zasadzie firmalnosc, bo od jakiegos czasu juz "akrylkowalam". aktualnie ide na 1-dniowe doszkolenie z akrylu Nail ART - kwiatki te sprawy - i w zasadzie tez traktuje jako9 formalnosc, bo kwiaty akrylowe równiez lepie od jakiegos czasu :) nie wiem, moze mam talent (mam nadzieje), ale gdy ktos mnie pta o osobiste zdanie na temat szkolen - mówie - a po co.... z wlasnej perspektywy tak mówie.... ale wiem, ze do samonauki potrzeba wielkiej determinacji, samozaparcia i umiejetnosci, chociaz minimum wiedzy, zeby nie knocic prac i sie doskonalic... :)

P.S. Nadzieja, skad sie znamy bo nie kojarze :D
-
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 12:56 pm   

Wiesz sa rozne instruktorki takie co podchodza serio do pracy i takie co olewja na calosci i takie powinny byc wykopsane bo placi sie slona kase.Ale nie trzeba wszystkich do jednego wora machac bo czasem sa zetelne osoby i taka ja napewno jestem i bede bo wole miec dobra opinnie z jakosci niz z...Kursik jest wazny bo pomocny tak jak pisalam dla osob ktore maja umiejetnosci to poduczenie ale jak ktos chce to da rade tylko trzeba wierzyc i chciec a nie pracowac w tym zawodzie dla zysku taka prawda bo on nic nieda jak bedziemy robic siajs na dloniach. :kwiaty:

Znamy sie z innego forum.
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
MariaW_INN 
Wciąż się uczę
W?a?ciciel Innowacje



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: S?upsk/Ustka
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:09 pm   

aaa, juz wiem - kropko :D w zasadzie mamy podobne zdanie, to forum dalo nam szanse usystematyzowac spostrzezenia co do szkolen... Na tamtym forum strasznie sie oburzylam i sprzeciwilam, poniewaz niektóe osoby próbowaly udowodnic, ze kurs bez wzgleu na zdolnosci, umiejestnosci i zyciowe plany jest niezbedny. A - jak sama napisalas - nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora... :D
mysle, ze pisanie o kursach/szkoleniach nalezy kontynuowac w temacie do tego przeznaczonym, a tu piszmy o tipsach/szablonach - jak w temacie :)
_________________
DAY SPA - Centrum Urody
S?upsk, ul. Jedn. Narodowej 2, 603-075-779
Dystrybucja PERFECT BEAUTY
zamówienia: [email protected]
gg: 7833319
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:41 pm   

no niby ten temat tez sie z nim wiaze w jakis sposob.wszystko treba brac pod uwage hehe.Czasem trzeba pocwiczyc nawet podkladanie form po nawet czasem podszkolenie nam nie pomoze tyle co doswiadczenie.Jesli bedziemy mialy odpowiednimkurs to szablon nie bedzie nam obcy wtedy mozna cwiczyc i jak dojdzie sie do wprawy to szablon jest jak 7 niebo szybciej idzie praca no i tunelik bustwo. :kwiaty: :oki:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
Katia 
Wciąż się uczę
Katia



Wiek: 43
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 3:40 pm   

A ja si? coraz bardziej przekonuj? do form. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka - wychodzi mi to coraz lepiej i musz? przyzna?, ze powoli zaczynam przekonywa? si? do form :)
_________________
Wci?? si? ucz? :)

http://paznokciekatii.blog.onet.pl/
 
 
 
Katia 
Wciąż się uczę
Katia



Wiek: 43
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 3:41 pm   

Oj, chyba ?pi?ca jestem, bo si? powtarzam :( A nie wiem czy tu mo?na edytowa? wypowied? ;)
_________________
Wci?? si? ucz? :)

http://paznokciekatii.blog.onet.pl/
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 4:56 pm   

Katia :brawo: wiedzialamz ze z Ciebie zdolniacha!!!!
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
kasiek1 
Znam się na tym


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 192
Skąd: Chojnów
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 10:27 am   

moim zdaniem formy sa o wiele lepsze od tipsow ja wole formy i widze ze tak jak wiekszosc z was ale ostatnio robilam kolezance na tipsach szklanych bo tak chciala i na drugi dzien tipsy od spodu popekaly ale pazurki sie trzymaja czy cos zrobilam zle czy to tipsy byly beznadziejne pierwszy raz mi sie cos takiego zdazylo
 
 
 
Katia 
Wciąż się uczę
Katia



Wiek: 43
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 72
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 10:38 am   

Mo?e by? wina tipsów. Czasem jak s? ma?o elastyczne to tak si? dzieje - no przynajmniej u mnie tak si? dzia?o. Zmieni?am tipsy i jest dobrze, ju? mi si? takie wpadki nie zdarzaj?. Spróbuj z innymi tipsami. Na stronie Sun Flower s? takie Elastan - niedrogie, a sprawdzaj? si?. :)
_________________
Wci?? si? ucz? :)

http://paznokciekatii.blog.onet.pl/
 
 
 
Nadzieja 
Wtajemniczona
Walcz a wygrasz



Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 485
Skąd: Wawka
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 8:45 pm   

Nio albo moze za maly byl tipsik i odskoczyl od pazurkan w efekcie pekajac?!jakosc napewno ma wplyw na takie rzeczy ale i dopasowanie jest wane tipsy musza byc elastyczne by takie wpadki nie mialy miejsca.Heheh powodzenia zycze!!!!! :kwiaty:
_________________
Zapraszam na:




[email protected]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group