*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Zatapianie ozdób - Cyrkonie i inne wystaj?ce ;p

Martishia - Czw Lip 12, 2007 3:32 pm
Temat postu: Cyrkonie i inne wystaj?ce ;p
Na poczatku WITAM wszystkich.... :)

Dziewczeta chcialabym zapytac sie Was i poprosic o "krok po korku" jak wtapia sie cyrkonie i inne wystajace ozdobki.... Wiem jak wtopic brokat i inne plaskie ozdoby, to nic trudnego, ale nie wiem jak wtopic cyrkonie... :?
Chodzi mi o to, ze po wtopieniu brokatu czy innej ozdobki utwardzam to i nakladam kolejna warstwe zelu, utwardzam, matowie i warstwa nablyszczajaca...no i sa :)
Ale jak zmatowic plytke jak mam wystajaca cyrkonie....jaki jest na nie sposob...?
Dziekuje z gory :)

_KropeK_ - Czw Lip 12, 2007 5:34 pm

mog? Ci powiedzie? jak jest w przypadku ?elu :) ja cyrkonie "wtapiam" w warstwe nab?yszczaj?c? :) a mianowicie maluje pazurka ?elem nab?yszczaj?cym a nast?pnie k?ade cyrkonke i do lampki :)
Anna - Czw Lip 12, 2007 6:22 pm

Dok?adnie tak si? to robi;) Innego sposóbu na mocno wystaj?ce ozdoby chyba nie ma, a przynajmniej ja nie znam :twisted:
malutka - Czw Lip 12, 2007 9:42 pm

_KropeK_ napisał/a:
mog? Ci powiedzie? jak jest w przypadku ?elu :) ja cyrkonie "wtapiam" w warstwe nab?yszczaj?c? :) a mianowicie maluje pazurka ?elem nab?yszczaj?cym a nast?pnie k?ade cyrkonke i do lampki :)



dok?adnie tak samo ale jeszcze po utwardzeniu cyrkoni przeci?gam jeszcze raz ?elem nab?yszczaj?cym ?eby si? nie zachacza?y

_KropeK_ - Czw Lip 12, 2007 9:49 pm

ja nie przeci?ga?am bo ba?am sie ? e cyrkonki nie bed? tak ?adnie ?wieci?, zamiast ?elu dawa?am lakier bezbarwny...
malutka - Czw Lip 12, 2007 10:33 pm

dalej sie tak ?wiec? jak powinny
_KropeK_ - Pią Lip 13, 2007 7:30 am

a to dobrze :) wyprobuje dzi? to :) w sumie jestem pocz?tkuj?ca i dopiero wielu rzeczy sama si? ucze :)
Martishia - Pią Lip 13, 2007 7:04 pm

:) Troche pomyslalam nad tym i tez wpadlam na taki sposob... :)

A powiedzcie mi bo tego jakos rozwiazac nie moge... Chodzi mi o akrylowe kwiatki. Kiedy je sie robi, na jaka warstwe, czy juz po tym jak spoleruje ostatnia powirzchnie akrylu ? ? Beda sie trzymaly na spolerowanej, czy moze polozyc warstewke zelu nablyszczajacego i w nim wykonac kwiatek i utwardzic, i przemyc na koniec??

Pewnie znow bedzie jakies latwe rozwiazanie ktore mi umknelo :P

Anna - Pią Lip 13, 2007 10:03 pm

ja sie nauczylam kwiatki robic na warstwie ?elu. Dzieki temu moge sobie przesuwac platki tak dlugo az utwardze ?el w lampie
malutka - Pią Lip 13, 2007 11:42 pm

na sam koniec robisz kwiatuszki akrylowe jak pazurek jest skonczony , jak zrobisz kwiatka to przemaluj go lakierem bezbarwym albo ?elem nab?yszczaj?cym
Martishia - Sob Lip 14, 2007 8:09 pm

:) Dzieki wielkie.... bardzo mi pomoglyscie :)

Wczoraj przegladalam filmiki na yuotube i niektore strasznie mi sie podobaja....

*Madija* - Pią Sie 31, 2007 8:54 pm

Te? si? zastanawia?am jak matowic jak s? cyrkonie:) Równie? dzi?ki za rady:)
Ibris - Sro Paź 31, 2007 9:35 am

ja matuj? miejsce gdzie ma byc kwiatek :)
Nadzieja - Wto Gru 25, 2007 9:13 pm

Dokladnie ja tez robie jak dziewczynki bo wszystkie metody sa oki ale kwestia jaka tobie przypadnie do gustu.
Katia - Czw Sty 24, 2008 11:20 am

Co do cyrkonii, to polecam da? pod ni? kapk? kleju do tipsów - wtedy b?dziecie mia?y pewno??, ? e nie odpadn? klientce. A potem nab?yszczaj?cy ?el, byle nie po cyrkonii, bo nie b?yszczy si? ju? tak ?adnie.
niuniaa2552 - Czw Sty 24, 2008 5:34 pm

Katia w sumie to tez jest rozwiazanie... ale jesli ktos niema ochoty bawic sie z klejem itd. polecam metode na tzw. "wulkana" hihi dziwnie brzmi... ale jest to najlepszy sposob zeby cyrkonia mocno sie trzymala... a mianowicie polega na tym ze zelem robic taka gorke i w to "wbijasz" cyrkonie chwilke mocno przytrzymujesz i do lampki a potem (oczywscie wszystko to w ostatniej warstwie zeliku) przemywanie cleanerem jesli cyrkonia jest licha to zmatowi sie od cleanera... takie cyrkonie to polecam tylko wyrzucic... ale jesli juz nam sie tak stanie to przeciagnac bezbarwnym lakierem po calym pazurku lacznie z cyrkonia. a jesli chodzi o to zatapianie cyrkoni pod ostatnia warstwe zelu to tylko i wylacznie cyrkonie od swarovskiego (nie traca tego blysku koloru i nie matowia sie!) chociaz kazda cyrkonia wygladac bedzie tak nieciekawie (tak jakby w kokonie).
Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 6:15 pm

owszem ale jesli licha jest cyrkonia to od lakieru tez sie zmatowi pod wolywem acetonu w lakierze.Takie cyrkonie nie trzeba wywalac ale mzna je na uzyc do ozdobienia na koniec.Np.w zel do nablyszania to jest jak zwykly zel ale rzadki co pozwala nalozyc go jak laker lub jak duza cyrkonia to wieksza ilosc lub naprawde na klej ew.na kapke zelu normalnego ale moze byc ja widac. :wink:
niuniaa2552 - Czw Sty 24, 2008 7:42 pm

Nadzieja czasami tez klej brzydko ci wyplynie i wtedy nie wiadomo co rbobic dlatego ja polecam serdecznie metode z "wulkanem". a co do cyrkoni tych matowych od lakieru przyznam szczerze ze nie spotakalam sie z takimi (choc czasami kupuje takie najtansze poniewaz oferuje rowniez zdobienia na telefonik z cyrkonii lub zelu)
Katia - Czw Sty 24, 2008 7:49 pm

Mnie si? klej nigdy nie wyla? spod cyrkonii, bo daj? go ma?o. A wulkan jako? tak mi si? nie podoba. Ale co klientka to metoda :) I dobrze :)
Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 8:29 pm

niuniaa2552 napisał/a:
Nadzieja czasami tez klej brzydko ci widomo co zrobic dlatego ja polecam serdecznie metode z "wulkanem". a co do cyrkoni tych matowych od lakieru przyznam szczerze ze nie spotakalam sie z takimi (choc czasami kupuje takie najtansze poniewaz oferuje rowniez zdobienia na telefonik z cyrkonii lub zelu)

ja sie z takimi cyrkoniami spotkalam dlatego napisalm swoja opinnie z wlasnego doswiadczenia bo po co macie sie narazac.Co do kleju to wszystko z umiarem bo zel jak go za wiele nalozysz to tez moze sie wylac przelac wyplynac i zalac cyrkonie.Kazda metoda jest ok ale z umiarem bo czasem mozna oszpecic :wink:

niuniaa2552 - Czw Sty 24, 2008 9:07 pm

Nadzieja napisał/a:
niuniaa2552 napisał/a:
Nadzieja czasami tez klej brzydko ci widomo co zrobic dlatego ja polecam serdecznie metode z "wulkanem". a co do cyrkoni tych matowych od lakieru przyznam szczerze ze nie spotakalam sie z takimi (choc czasami kupuje takie najtansze poniewaz oferuje rowniez zdobienia na telefonik z cyrkonii lub zelu)

ja sie z takimi cyrkoniami spotkalam dlatego napisalm swoja opinnie z wlasnego doswiadczenia bo po co macie sie narazac.Co do kleju to wszystko z umiarem bo zel jak go za wiele nalozysz to tez moze sie wylac przelac wyplynac i zalac cyrkonie.Kazda metoda jest ok ale z umiarem bo czasem mozna oszpecic :wink:


ja wcale Nadziejko nie mowie ze to jest zle bo przeciez kazdy robi tak jak mu wygodniej ;) i licze sie rowniez z waszym zdanie. ale ja bd przystawac przy wulkanku nie iwme jakos mi sie tak spodobal :D

Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 9:17 pm

okejos ja nic zlego nie mialam na mysli serio.Co stylistka to inna metoda :wink: :wink: :grin:
niuniaa2552 - Czw Sty 24, 2008 9:58 pm

ja stylistka nie jeste tzn nie do konca hihi ale ja nawet nic nie odebralam jako zle tylko po prostu podsumowalam nasze pogaduchy ;)
Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 11:57 pm

ciesze sie :wink: :wink: :grin:
kasiek1 - Sro Sty 30, 2008 3:33 pm

ja rowniez wtapiam cykaria ta wasza matoda "wulkanu" i nie mialam zadnych zazalen
ja - Pią Mar 14, 2008 5:38 am

Mam pytanko. Jak wtapiacie cyrkonie, które chcecie umie?ci? bardzo blisko skórek :?:
Nadzieja - Pią Mar 14, 2008 5:42 am

Ja zatapiam na nablyszczacz zelowy lub klej ale moim zdaniem zel jest trwalszy na cyrkonie. :wink:
Anna Otki?ska - Pią Mar 14, 2008 11:07 am

na kulk? akrylu
Nadzieja - Pią Mar 14, 2008 11:14 am

Ew.Kulka zelu
ja - Nie Mar 16, 2008 10:19 pm

dzi?kuje :lol:
Zebi - Czw Maj 01, 2008 11:23 am

Dziewczyny a czy mozecie mi powiedzec jak wtopic cyrkonie w paznokcie robione akrylem??
Bo jezeli wtopie ja w ostatnia warstwe akrylu to jak pozniej zmatowic paznokiec...

Anna Otki?ska - Czw Maj 01, 2008 11:55 am

nie robimy ca?ego pazurka w??cznie z wyko?czeniem (nab?yszczeniem) potem mocujemy cyrkonie na kuleczke akrylu
Nadzieja - Czw Maj 01, 2008 12:10 pm

Ja robie pazurka,potem albo tak jak Ania albo w nablyszczacz zelowy,moim zdniem jest dobry bo fajnie sie trzyma jak w zelu normalnym a do tego super sie blyszczy!!!Oczywiscie nie maluje po cyrkoniach bo traca na wygladzie.
ja - Wto Cze 17, 2008 1:57 pm

mam do was dziewczyny pytanie jak mam wtopi? taka ozdobe-s? to pere?ki ale bardzo malutkie.ja nie wiem jak zato si? wzi????? :cry:

malutka - Wto Cze 17, 2008 5:25 pm

ja je wtapiam przed buduj?cym tzn. bonder, cienka warstwa budujacego prawie co nic uk?adam kuleczki do lampki i pó?niej buduje
Nadzieja - Wto Cze 17, 2008 7:45 pm

Jesli maja byc na pazurku to na zel nablyszczajacy,klej itp.Jesli zatopiona to na kulke zelu lub akrylu.
ja - Czw Cze 19, 2008 1:10 pm

Dzi?kuje!!!!! :kwiaty: mam jeszcze jedno pytanko. a jak ?adniej wygl?daj? a pazurka wtopione w ?el buduj?cy czy na "powierzchni" na ?elu nab?yszczaj?cym???
Nadzieja - Czw Cze 19, 2008 1:26 pm

Moim zdaniem w zel nablyszczajacy :kwiaty:
ja - Czw Cze 19, 2008 1:40 pm

dzi?kuje :dzieki:
malutka - Czw Cze 19, 2008 3:27 pm

zale?y czy ci nie bed? przeszkadza? jesi nie to w nab?yszczacz , mi taie rzeczy przeszkadaja to zatapiam w budujacy
Anna Otki?ska - Wto Cze 24, 2008 11:47 pm

zatapiam tylko i wy??cznie w nab?yszczaj?cy ?el ale mimo to zda?a si? ? e odpadn? wi?c przy wi?krzych cyrkoniach tylko akryl :)
kasiek1 - Sro Cze 25, 2008 10:16 am

ja tez zatapiam w zel nablyszczajacy bo ladniej wygladaja- takie jest moje zdanie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group