*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Przedłużanie paznokci metodą fiberglas - fiber glass

malutka - Pon Maj 28, 2007 12:09 am
Temat postu: fiber glass
Metoda Fiberglasu inaczej w?ókna szklanego to najbardziej naturalna metoda wzmocnienia i przed?u?enia p?ytki paznokciowej.
Wynaleziony w 1984 r. przez ameryka?sk? firm? Backscratchers system zwany Glass Glaze jest niezwykle trwa?y i szybki w u?yciu.
Obecnie coraz wi?cej firm wprowadza w?ókno do swojej oferty, niestety jego promocja jest stosunkowo niewielka. Tylko nieliczne salony ,czy gabinety maj? go w swojej ofercie. Wiedza i profesjonalizm pozostawiaj? wiele do ?yczenia.
Najogólniej mówi?c jest to po??czenie materia?u szklanego z ?ywic?. S?u?y ona zarówno do reperacji p?kni?tego paznokcia jak i do przed?u?enia o 3 do 5 mm.
* Podstawa to brak ingerencji w p?ytk? paznokciow?.
* Mo?e by? stosowana jednorazowo np. na specjalne okazje takie jak ?lub, imprezy okoliczno?ciowe itd.
* Nie wymaga regularnego uzupe?niania poniewa? jedwab „wtapia si?” w p?ytk? i nie jest widoczny.
* Jest ca?kowicie bezpieczna zarówno dla klientki jak i stylistki i co wa?ne bezzapachowa.
* Paznokci bez lakieru wygl?daj? zdrowo i naturalnie, nie p?kaj? i nie rozdwajaj? si?.
* Emalia trzyma si? 2-3 krotnie d?u?ej ni? na zwyk?ej p?ytce paznokciowej.
Jak wida? same plusy. Jedyna trudno?? w tym, ? e fiberglas wymaga pewnego do?wiadczenia stylistki paznokci gdy? nie nale?y on do naj?atwiejszych.


niestety nie posiadam ?adnych zdj?? z pazurkami wykonanymi t? metoda , a co wy s?dzicie wogóle o tej metodzie, mi si? bardzo podoba pazurki chodz robi si? na tipsie bardzo naturalniej wygl?daja ni? ?elem czy akrylem

Agusia - Pon Maj 28, 2007 6:47 pm

Wow ....Super informacje....
Lilo - Pią Sie 31, 2007 6:01 pm

ciekawe czy w praktyce latwi i szybko robi sie paznokcie ta metoda...wie ktos gdzsie sa taklie szkolenia?
malutka - Pią Sie 31, 2007 9:58 pm

ojj nie wiem gdzie sa szkolenia ale naprawde super sie robi jedwabiem pazurki , na codzien go nie robie ale jak jest okazja to z mi?? ch?cia
Agusia - Pią Wrz 21, 2007 2:36 pm

Widze ze same zalety tej metody... :smile:
Anna - Pią Wrz 21, 2007 11:16 pm

A ja strasznie nie lubie tej metody :mad: Nie do??, ? e pracoch?onna to jeszcze ci??ko cokolwiek wtopi?. I ten problem z aktywatorem :neutral: ?le rozpylisz to "spalisz" paznokcie i ca?a robota w pizdu... :???:
Agusia - Sob Wrz 22, 2007 6:22 pm

UUUUU to i sa mankamenty
Ania-220406 - Wto Sty 29, 2008 11:23 am

W?a?nie ostatnio si? zastanawia?am nad t? metoda ale nie wiem gdzie s? szkolenia. :neutral:
MariaW_INN - Wto Kwi 01, 2008 9:57 pm

Aktualnie metode te stosuje sie do reperacji paznokci i wzmacniania naturalmnych plytek, np. mamy ?lub, pieknie odrosniete wlasne pazurki i na 2 dni przed impreza jeden sie z boku nadlamuje. Wówczas wzmacnia sie go lub rekonstruuje. Kdys zaczynalam prace od tej metody, ale przede wszystkim nie mozna nadac paznokciom prawidlowego ksztaltu (krzywa c, tunel), dosc upierdliwa metoda (duzo pilowania, trzeba uwazac z aktywatorem, od gestosci rozpylenia zalezy czy resina zastygnie na gladko, czy nz babelkami do spilowania).... Ja juz w ogóle tego nie stosuje, wszystko robie ?elem lub akrylem...
Anna - Wto Kwi 01, 2008 10:03 pm

No i mi si? wydaje, ? e coraz trudniej gdziekolwiek w salonie spotka? stylistk?, która by proponowala tego typu us?ug?. Ale trzeba doda?, ? e paznokcie wygl?daja ?adnie. Przede wszystkim naturalnie, co nie zawsze mozna powiedzie? o ?elu czy akrylu.
MariaW_INN - Czw Kwi 03, 2008 6:27 pm

To racja :) chociaz ja widzialam fiberglassowe takie góry i doliny u jednej dziewczyny, ze nie pytaj :zona: :zona:

natomiast niestety, bardzo czesto oglada sie ? ?lowe i akrylowe kluseczki i kulfoniki na linii wlosa, a mozna zrobic tymi metodami takie cudenka... ?wiczenia, ?iczenia i jeszcze raz ?iczenia :kwiaty:

angelica - Sro Cze 25, 2008 8:49 am

I. Do wykonania paznokci s? potrzebne materia?y:

1. Paski jedwabne lub w?ukno szklane.
2. Klej do tipsów
3. No?yczki do wycinania pasków.
4. penseta.
5. Patyczek z drewna pomaranczowego.
6. aktywator w sprey'u lub p?dzelku.
7. Zestaw polerek.
Zamiast kleju mozna urzyc zelu

II. Jak zrobic paznokcie jedwabne?

1. Wykonac manicure.
2. zmatowic paznokcie, odpylic i odt?u?cic
3. Wyci?c i dopasowc p?atki materia?u do plytki paznokcia.
4. Przyklejamy material.
5. Pokryc paznokiec warstw? kleju lub ?elu.
6. Spryskac aktywatorem z odleg?o?ci okolo 20 cm.
7. Na?ozyc warstwe jeszcze raz kleju ale juz patyczkiem zeby pedzelek od kleju nam nie stwardnial i spryskac aktywatorem.
8. Opi?owac nadac ksztalt, g?beczka wyszlifowac i polerka Finisher wyczyscic.
9. Mo?na pomalowac paznokietki ;)

Paznokcie jedwabne nalezy sciagnac poprzez rozpuszczenie w acetonie (jezeli jest robione klejem)

III. Schemat paznokci jedwabnych.







Na u?amany paznokiec nakladamy od 2-3 ?atek w zaleznosci od d?ugo?ci paznokcia





a to zdjecie pazurka

Agusia - Wto Lip 08, 2008 1:24 pm

no niezle...to pokazalas... :tak:
angi091 - Czw Kwi 02, 2009 5:57 pm

mi sie ta metoda nie podoba strasznie dózo d?ubania
angi091 - Czw Kwi 02, 2009 5:59 pm

Ania-220406 napisał/a:
W?a?nie ostatnio si? zastanawia?am nad t? metoda ale nie wiem gdzie s? szkolenia. :neutral:



strasznie dó?o d?ubania

Bożena - Wto Lis 10, 2009 12:38 pm

Zapraszam na szkolenia z fiberglass, metody żelowej, akrylowej i profesjonalnych zdobień do Elegance, Pruszcz Gdański, woj. pomorskie, kontakt : 058 773-43-43.
Szkolenia są prowadzone przez Vice Mistrzynie Nail Art Champions Ship 2008, każde szkolenie jest przeprowadzone INDYWIDUALNIE!!!!!

domarant7 - Czw Lut 21, 2013 2:04 pm

Ciekawa metoda pierwszy raz o niej czytalam. Swietna dla mnie często mam zlamanego jednego pazurka i musze obcinac reszte a teraz jest rozwiazanie:D
natalka - Wto Mar 05, 2013 8:33 am

właśnie szukałam takiego tematu, bo ucierpiał mój pazurek :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group