*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Zatapianie ozdób - Brokat

*Madija* - Wto Maj 15, 2007 6:20 pm
Temat postu: Brokat
Chcia?am spytac jak nak?adacie brokat na paznokcie?
Ja zazwyczaj posypuj? z suchego p?dzelka z lakieru.
Czyta?am, ze niektórzy, aby nie zasypa? brokatem wszystkiego wko?o mieszaj? go najpierw z bezbarwnym i tak maluj?- ale wg mnie to tak jakby malowac lakierem z brokatem.
A jaka jest Wasza technika?

Anna - Sro Maj 16, 2007 3:35 pm

Ja najcz??ciej robi? tak jak napisa?a?, tzn. mieszam go z ?elem. My?l?, ze jest do najprostsza metoda i najszybsza. Czasem jednak zdarza mi si? zamacza? paznokcie w brokacie, wtedy idealnie si? rozk?ada.
KOTEK - Sro Maj 16, 2007 3:36 pm
Temat postu: Re: Brokat
Ja zazwyczaj maluje pazurka lakierem i opuszk? palca nak?adam powoli brokat. Jako? do tego p?dzelka przekona? si? nie mog?, nie podchodzi mi.
Mrowino1 - Sro Maj 16, 2007 4:39 pm

ja maczam w zelu a nastepnie nakladam...
Agusia - Sro Maj 16, 2007 10:19 pm

Ja mieszam z zelem albo maczam w zelu pendzelek a pozniej w brokacie.Tak chyba jest ekonomicznie i nic sie nie niszczy
Mysza;) - Sob Maj 19, 2007 9:56 pm

Ja mieszam z lakierem :P
Agusia - Wto Maj 22, 2007 3:36 pm

Kazdy sobie jakos radzi na swoj sposob.... :D
KOTEK - Sob Maj 26, 2007 3:33 pm

I dzi?ki temu mo?emy wypróbowa? czegos nowego i by? mo?e znale?? lepsz? metod? :D
malutka - Pon Maj 28, 2007 2:02 am

a ja robie na paznokciu wzorek ?elem prze?roczystym a nast?pnie posypuje brokatem utwardzam w lampie i szczepuje brokat i powstaje ?adny wzorek , a jak robi eko?cówke z brokatu to b?dzlem przejade do lini u?miechu ?elem i na to nak?adam p?dzlem brokat
Agusia - Pon Maj 28, 2007 7:59 pm

tez dobry pomysl--- :P
Kinga-M - Nie Lip 08, 2007 2:34 pm

Dziewczyny pytanie mo?e banalne ale jakich u?ywacie p?dzelków do brokatu? Ja nie mog? sobie poradzi? z brokatem nie umiem go na?o?y? np. jako frencza a bardzo mi si? takie pazurki podobaj?.
malutka - Nie Lip 08, 2007 3:52 pm

ja uzywam p?dzelka wachlarzyka
http://www.allegro.pl/ite...yntetyczny.html

bardzo ?adnie i rowno wszystko wychodzi

Kinga-M - Nie Lip 08, 2007 8:01 pm

Malutka to tym ju? suchym p?dzelkiem nak?adasz? jak ju? ?elem namalujesz ko?cówk? frencz? A co z grubo?ci? mi wychodzi gruba warstwa brokatu. :(
malutka - Nie Lip 08, 2007 11:26 pm

suchym p?dzelkiem a jak ci grubo wychodzi to idze fajnie nim ten brokat roz?o?y? ? e cieniutko wychodzi polecam ten p?dzelek b?dziesz z niego zadowolona
Anna - Nie Lip 08, 2007 11:28 pm

Najprostszy sposób to pomalowac paznokcia zelem na ksztalt frencha i zamoczyc go w brokacie. Brokat bardzo ?adnie i równo si? rozchodzi. Ja te? cz?sto mieszam brokat z ?elem i nakladam taka papke na paznokiec.
czarindia - Pią Lip 27, 2007 8:16 pm

mam pytanie co do tej metody moczenia pazurka w brokacie:
czyli po przygotowaniu pazurka rysujecie tylko ?elem ten kszta?t frencha i moczycie w brokacie-traktujecie to jako pierwsz? warstwe ?elu?
A nie macie problemu pó?niej przy zmianie wzorku,tzn przy pi?owaniu?Poniewa? ten brokat jest bardzo bliziutko p?ytki paznokciowej...Jak sobie z tym radzicie,bo jak ja ?ci?ga?am tipsiki zrobione przez stylistk? w?a?nie takim sposobem,to cie?ko mi to sz?o...Pozdrawiam :)

malutka - Pią Lip 27, 2007 9:16 pm

nigdy nie dajesz brokatu bezpo?rednio na tipsa b?dz forme po opracowaniu , robisz pierw pierwsz? warstwe zelu tzw. bonder (baza, podk?ad lub ?el gruntuj?cy) nastepnie jak go wyci?gniesz z lamki to dopiero robisz ?elem frencza i na to brokat przy korekcie musisz mie? wyczucie jak pi?ujesz ?el ?eby nie przepi?owa? si? do p?ytki ale jest tez wersja ?eby wybudowa? paznokie? i jak opracujesz go to wtedy te? idzie da? brokat przed nab?yszczaczem ale wtedy dajesz 2*nab?yszczacz ?eby nie przebija? brokat


ufff ale si? rozpisa?am mam nadzieje ? e co? zrozumia?a? :D

czarindia - Pią Lip 27, 2007 10:24 pm

hej!
Dzi?ki za odpowiedz,zrozumia?am :wink: mam wi?c jeszcze jedno pytanie-dajemy pierwsza warstw? ?elu,do lampki,drug? warstw? ?elu np. tylko na ko?cówk? aby pó?niej zamoczy? ja w brokacie...ale tutaj jest jak dla mnie problem,bo pierwsza warstwa si? klei i brokat mo?e si? równie? przyklei? do niej :( a nie tylko do tej lini french...jak sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam :)

malutka - Pią Lip 27, 2007 11:48 pm

przemywam j? odt?uszczaczem :D i maluje frencza
Nadzieja - Wto Gru 25, 2007 9:33 pm

mozesz tez zroic tak ze malujesz na przygot pazurka french przezroczystym jako podklad pozniej jeszcze raz i wtedy moczysz go w bbrokacie lub go nakladasz wtedy nie przyklei sie do calego psujac efekt frencha a masz i podklad i french lub nalozyc grubsza warstwe zelku formujac rencha przymrozic i jak jeszcze zel bedzie lepki i nie do konca utwardzony to nkladasz brokat lub w nim moczysz i do lampki i tez masz jak by podklad nie dopilujesz sie do konca bo jest grubiej zelu ale nie mozna przesadzib bo beda buly.Kazda z nas ma swoj sposob i ty go znajdziesz spoko.
Angelika - Nie Sty 06, 2008 3:20 pm
Temat postu: Re: Brokat
*Madija* napisał/a:
Chcia?am spytac jak nak?adacie brokat na paznokcie?
Ja zazwyczaj posypuj? z suchego p?dzelka z lakieru.
Czyta?am, ze niektórzy, aby nie zasypa? brokatem wszystkiego wko?o mieszaj? go najpierw z bezbarwnym i tak maluj?- ale wg mnie to tak jakby malowac lakierem z brokatem.
A jaka jest Wasza technika?


ja nakladam zel na pazurka a potem maczam go w brokacie, i tyle ile chce jest wtedy nalozony

Kasia - Nie Sty 06, 2008 7:03 pm

witam!!! ja nakladam pierwsza warste zelu utwardzam i na ta klejaca pierwsza warste nakladam pedzelkiem brokaty tak jak chce klientka :lol: znowy utwardzam i nakladam kolejna warstwe zelu... :roll: mysle ze to najprostrza metoda...pozdrawiam
Anna - Pon Sty 07, 2008 3:18 pm

A nie rozp?ywaja Ci sie te brokaty jak nak?adasz drug? wartsw??
Kasia - Pon Sty 07, 2008 4:30 pm

nie bo pierwsza warstwa jest utwardzona i jak wyciagam z lampy to pedzelkiem nakladam cieniutka warste zelu i na to nakladam brokaty to tez utwardzam i ewentualnie delikatnie opruszam szczoteczka ta do paznokci po utwardzeniu oczywiscie...wiec to jest za kazdym razem utwardzone :lol:
_PaLuA_ - Sob Sty 19, 2008 2:01 pm

Hihihhh :D Ja robie tak jak Kasia :D I mi pasuje, bo jest latwo i efektywnie:D
I brokat nakladam pedzelkiem:D
Ale sprobuje tez proponowanymi sposobami:)
Moze akurat w jakims z nich odnajde sie jeszcze bardziej:)

kayote - Nie Sty 20, 2008 2:02 pm

ja ostatnio 1 raz robi?am ko?cówke brokatow? i na gruntuj?cy na?o?y?am brokat ale wszystko tak fruwa?o mi dooko?a ze to nie jest dobry pomys? wi?c potem bra?am troche buduj?cego i na to brokat wi?c zdecydowanie lepiej wed?ug mnie jest tak
specialle - Nie Lut 03, 2008 1:39 pm

Jets kilka sposobow nakladania brokatow. Mam tu na mysli naturalne pazurki bo na zelowych czy akrylowych sie nie znam. Ja wykorzystuje takie. Na mokry lakier nakladam pedzelkiem czy tez aplikatorem do cieni. Mozna tez zanurzyc opazurek w brokacie. To chyba najpopularniejsze. Sa tez lakiery z brokatem ale tego nie lubie bo chyba terzxeba by bylo nalozyc 50 warstw zeby ladnie ktyl.
Agusia - Pią Lut 08, 2008 10:58 am

TO fakt. 50 razy aby dobrze pokryl... :???: J brokat nakladam tak..Na przygotowanego pazurka nakladam pirwsza warstwe zelu bonder...potem na to brokat ale nie posypuje go tylko mieszm z drobna iloscia zelu...poto aby uzyskac zondany wzor.w ten sposob jest bardzo dokladnie...i po tym pokrywam to warstwa zelu budujacego... :wink: :wink:
Nadzieja - Pią Lut 08, 2008 2:22 pm

ja robie podonie jak Agusia ale robie to na pierwszej warstwie zelu ale nie na bonderze.kazda ma inny sposob wazny jest efekt i wytrzymalosc.
anegdotka20 - Pon Lut 18, 2008 4:03 pm

Ja jak nak?adam brokat na moje naturalki to po prostu zanurzam pazurki w nim...to najprostsza metoda i jest wtedy równo rozlo?ony..
Sope - Wto Kwi 01, 2008 12:25 am

ja najpierw nakladam zel na aznokcie ( jesli zdobienie malowane to tak samo.. najpierw maluje lakierem) a potem suchym pedzelkiem nakladam brokat i utwardzam....
kasiek1 - Czw Kwi 03, 2008 9:20 pm

ja mieszam brokat z zelem tak mi najbardziej odpowiada bo zawsze jest tam gdzie go naloze i nie rozmazuje mi sie po calym pazurku :) tak wiec kazda z nas ma swój sposob taki jaki jej odpowiada
Monika Cicha - Sob Kwi 19, 2008 2:08 pm

ja robie tak jak kasiek1 :mrgreen:
Anna Otki?ska - Nie Kwi 20, 2008 9:57 am

ja robi? tak jak kasiek1 zazwyczaj ale bywa ? e robi? tak jak pozosta?e panie
kayote - Nie Kwi 20, 2008 8:27 pm

ja wcze?niej sypa?am a pó?niej ?elowa?am ale teraz wedle waszego pomys?u pomieszam brokacik z ?elem i zobaczymy co wyjdzie :lol:
Zebi - Wto Kwi 22, 2008 1:02 pm

Jestem nowa wiec najpierw si? z wami przywitam:):) :smirk:

Mam do was pytanie. Robie paznokcie akrylem ale nie u?ywa?am jeszcze brokatu, a chcia?abym zrobi? brokatow? paj?czynk? tylko nie wiem jak to zrobi?... lakierem jest to proste do zrobienia ale akrylem to nie wiem czy jest do wykonania.
Je?eli jednak idzie to zrobi? to czy mo?ecie mi poradzi? jak??
Z góry dzi?kuj? i pozdrawiam

Monika Cicha - Wto Kwi 22, 2008 4:01 pm

ja mieszam brokat z przezroczystym akrylem i nakladam na pazurki;)
Nadzieja - Wto Kwi 22, 2008 4:36 pm

jesli chodzi o laczenie brokatu z akrylem to albo biore kulke akrylu mocze ja w brokacie ale czasem moe sie nie rownomiernie rozlozyc wiec tu trzeba uwazac na grubosc lub daje przezroczysty akryl do pojemniczka i mieszam z brokatem i robie tak kulke wychodzi brokatowy clear.Jesli chodzi o pajeczynke nie robilam jeszcze ale jak zrobie dam znac. :kwiaty:
malutka - Wto Kwi 22, 2008 10:50 pm

ja mam ju? akryl z brokatem :smirk:
MariaW_INN - Wto Kwi 22, 2008 11:05 pm

Po szoleniu w Beautice (SPN) wiem ju?, ? e aby cokolwiek zatopic w akrylu - wystarczy szybko po nalozeniu akrylu, zanim calkowicie wyschnie zwilzyc p?dzelek w liquidzie, umoczyc go w brokacie, bulionie, hologramach, muszelce i szybko na wilgotny jeszcze akryl :) idealnie wszystko przylega, potem zalewamy akrylem clear i cacy :)
Katia - Sro Kwi 23, 2008 5:07 pm

A jak formujecie tak? idealnie równ? lini? u?miechu przy frenchu brokatowym? Bo mnie to jako? nie wychodzi tak jak bym chcia?a :(
Zebi - Sro Kwi 23, 2008 5:53 pm

Bardzo dziekuje za pomoc:)
Nadzieja - Sro Kwi 23, 2008 7:26 pm

Katia napisał/a:
A jak formujecie tak? idealnie równ? lini? u?miechu przy frenchu brokatowym? Bo mnie to jako? nie wychodzi tak jak bym chcia?a :(


Ja sobie najpierw robie usmiech clearem przymrazam i nakladam brokacik potem utwardzam i oki.Napisalam w skrocie wiec jak cos to opisze dokladniej :kwiaty: Wzane by dokladnie wycierac pedzelek lub najlepiej miec do brokatow odzielny by nie paciac nim zelu ani pazuraska.Pozdrawiam

Malinka - Sro Kwi 23, 2008 9:12 pm

A ja nak?adam ?elik a potem posypuj? brokat p?dzelkiem albo takim sp?aszczonym patyczkiem. Nie miesza?am jeszcze ?elu z brokatem-musze spróbowa?. Pozdrawiam :lol:
Katia - Czw Kwi 24, 2008 12:30 am

Nadzieja, Ja w?a?nie mam osobny p?dzelek do brokatu, ?eby mojego "g?ównego" p?dzelka nie ciapa?. :) I dzi?ki za rad?, zrozumia?am :kwiaty:
Nadzieja - Czw Kwi 24, 2008 11:27 am

spoko :mrgreen:
ja - Czw Kwi 24, 2008 11:47 pm

Ja ?elem przezroczystym maluje ko?cówk? french i zatapiam w brokacie, wtedy uzyskuje max. kolor jaki ma brokat. Nast?pnie czystym p?dzelkiem formuje linie u?miechu. :lol:
Cassiapeia - Pią Kwi 25, 2008 5:24 pm

Wiam wszystkie dziewczyny:) jestem na forum pierwszy raz, znalazlam duzo odpowiedzi na dreczace mnie pytania:D co mnie bardzo cieszy, nie ukrywam:) i mam tez takie pytanko: mianowicie:

dowiedzialam sie juz jak zatapiac brokat, robic cieniowania itp, ale hmm co dalej? co po tym jak utwardze brokat z zelem w lampie? czy mam matowic/delikatnie pilowac ta warstwe aby nalozyc kolejna warstwe zelu (dla ladnego polysku)? bo chyba dzieki matowieniu warstwy lepiej do siebie przylegaja. czy to nie zniszczy brokatu? a moze juz po zmieszaniu zelu z brokatem nie trzeba warstwy nablyszczajacej? a co jesli stosujemy metode zelu i 'moczenia' paznokcia w brokacie? po utwardzeniu powstaje przeciez lepka warstwa, ktora trzeba przemyc cleanerem. a co jesli ta przemyta warstwa pozostanie chropowata? prosze o pomoc:) jestem nowa wiec prosze takze o wyrozumialosc;)

dziekuje i pozdrawiam!!!:*

Nadzieja - Pią Kwi 25, 2008 7:18 pm

ooolaboga ile pytan!!i to naraz :mrgreen: Wiec tak moim zdaniemniem niema potrzeby przmywania musisz dobrze poszukac na naszym forum jest juz odpowiedz na pytanko i to o ile nie myle sie na karzde.Ja robie tak
jesli french robie clearem cieniutka warstwe formujac frencha przymrazam by sie nie rozplywal potem nakladam brokat utwardzam
pokrywam zelem kolejna wartwa cienka
utwardzam
nakladam warstwe budujaca i utwardzam
jesli jest koniecznosc korekty nie rownosci nakladam kolejna ale tak by nie zrobi sie grubasek dopiero po ostatniej warstwie przemywam i opracowuje
jesli to nie jest french to robie tak samo tylko bez krztaltowania frencha tylko daje cienka warstwe clearu przmrazam robie zdobienie nakladam zel utwardzam o pokrywam.
ja nie przemywam kazdej warstwy mnie tego nie uczono i tak zawsze pracowalam ale wiem ze ze nie ktorzy tak robia. :lol:

Monika Cicha - Pią Kwi 25, 2008 7:46 pm

ja miesszam zel z brokatem;) ale malo zelu bo glownie chodzi o to zeby wyszedl ladny usmiech a pozniej dalej formuje pazurka clearem;)
Cassiapeia - Pią Kwi 25, 2008 8:12 pm

:lol: dziekuje Moje Drogie:D przyznam szczerze ze nie probowalam 'nie przemywania'. Uczylam sie, ze po kazdej warstwie trzeba przemywac i matowic:) a po ostatniej tylko przemyc. a co do forum to szukalam zawziecie, ale jakos nie moglam znalezc tego co mnie interesuje. obiecuje przed kolejnymi pytaniami kukac wszedzie wstecz;) :mrgreen:
ja - Pią Kwi 25, 2008 10:53 pm

A ja po na?o?eniu brokatu utwardzeniu od razu nak?adam grub? warstw? buduj?c? i po utwardzeniu tej grubej warstwy dopiero wtedy przemywam, matowieje i nak?adam warstw? nab?yszczaj?c?. :lol:
Nadzieja - Sob Kwi 26, 2008 12:05 pm

Ja zawsze wole nalozyc np.4 cienkie bo standart to 3 bo wole miec pewnosc ze napewno sie utwardzi ale to kwestia przyzwyczajenia i sposobu pracy :kwiaty: ja zawsze na koncu opracowuje bo jakas malenika nie rownosc sie pojawia no chyba ze widze ze tak jest nalozony zel nie konieczne jest opilowanie pazurka to tylko przemywam a oglnie tez urzywam nablyszczacza.


Cassiapeia spoczko mozesz pytac jest porostu wiele odpowiedzi na twoje pytanka juz gdzie indziej na naszym forum spoczko nic sie nie stalo jak napisalysmy jeszcze raz,napisalam tak bo czasem robi sie balagan w ten sposob ale jest oki buziaki!!!

anusiamama - Czw Maj 22, 2008 11:25 am

brokat nak?adam p?dzelkiem, azdarza si? jednak ? e je?li pazurek jest d?ugi to zamaczam go w brokaciku , a ewentualnie przemieszczaj?ce si? drobinki "prowadz? " na swoje miejsce suchym p?dzelkiem
monia_32 - Pon Mar 30, 2009 3:06 pm
Temat postu: Re: Brokat
Zawsze na brokat maluje jeszcze paznokcie utwardzaczem ,bo bez tego schodzi jeszcze szybciej,za to wzorki trzymaj? si? nawet do tygodnia :)
Anna - Pon Mar 30, 2009 5:05 pm

A pokrywasz brokat utwardzaczem czy lakierem? Utwardzacz duzo daje, wiec brokat powinien sie lepiej trzymac haha .
4321bartos - Wto Kwi 14, 2009 7:40 pm

witajcie ciekawi mnie jakie jeczsze zdobienia z brokatu mozna robic na żelkach
czy mozecie mi opisac
dzieki za pomoc :)

Anna - Wto Kwi 14, 2009 11:47 pm

brokatem możesz zdobic na wiele różnych sposobów. Wystarczy, że zmieszasz go z żelem i fantazja zdobienia należy do Ciebie. Możesz robić nim np. linie, cieniowanie...Napisz dokładnie co chciałabyś abyśmy Ci opisały, bo tak będzie łatwiej.
4321bartos - Sro Kwi 22, 2009 2:19 pm

wiem iak zdobic akryl brokatem :)
a jak zrobic np kwiatka z zelu i brokatu

I jeszcze jedno czy moze znacie gazete z różnymi zdobieniami np malowane, z brokatem itd; prosze pomuzcie eh

Anna - Czw Kwi 23, 2009 3:57 pm

jest duzo gazet ze zdobieniami, np. Paznokcie, Akademia Paznokcia, Nail Art, Nail Expert, Paznokcie & Spa etc. Jest też kilka książek o tym: Malujemy i zdobimy paznokcie, Paznokcie, Zdobienie żelem i akrylem i teraz najnowsza którą można wygrac u nas w konkursie Pielęgnacja paznokci. Są w niej fajne propozycje i krok po kroku zdobienia.
dolcenails - Pon Lis 16, 2009 1:10 am

Ja nakładam pędzelkiem żel na ten obszar gdzie chcę umieścić brokat, po czym innym pędzelkiem go nakładam. Po utwardzeniu aplikuję żel, utwardzam i piluję, aby brokat nie odstawał.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group