*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Produkty do przedłużania paznokci - Rurki do modelowania krzywej C

asiunia1987 - Wto Lip 22, 2008 10:40 pm
Temat postu: Rurki do modelowania krzywej C
Mam pytanko ... Jak si? u?ywa rurek do modelowania krzywej C?? Czy przy ich u?yciu nie stosuje si? ju? szablonów b?d? tipsów?? Jak one si? trzymaj???
malutka - Wto Lip 22, 2008 10:47 pm

z tego co ja wiem podk?ada sie je pod szablon i formuje sie jak jest juz zel
asikczek - Pią Lip 25, 2008 9:58 pm

niestety malutka ale mylisz si?. nie mo?esz ich pod?ozy? pod szablon bo zniszczysz pazurka.
Na dodatek rurki te nie s?u?? do budowania krzywej c tylko do formowania tunelu.

metoda akrylowa:
budujesz ko?cówk? french na szablonie, po chwili gdy akryl troszk? przyschnie i odlepia si? juz od formy sci?gamy form?, podk?adamy odpowiedni? rurk? i po bokach zaciskamy zaciskark? lub palcami.

metoda ?elowa:
budujemy ko?cówk?, do lampki na jaki?? 1min max, sci?gamy form? podk?adamy rurk? zaciskamy po bokach zaciskark?, znowu do lampki na chwilk?, znowu wyci?gamy, dociskamy i znowu do lampki. Najlepiej jak jest lampka przelotowa wtedy po minucie przymra?ania ?ci?gamy form? a rurk? podk?adamy jak pazurki s? w lampie i chwilk? dociskamy po bokach.

Mam nadziej? ? e moje uwagi s? zrozumia?e. A tak na marginesie rurki w ogóle nie s? potrzebne bo wystarczy zaciskarka :) ))))

asiunia1987 - Pią Lip 25, 2008 10:04 pm

Dzi?ki dziewczynki ;) Asikczek, zrozumia?am wszystko i rezygnuj? z zakupu tych rurek, bo faktycznie sama zaciskarka wystarczy ;) My?la?am, ? e to jako? inaczej 'dzia?a' ;)
Nadzieja - Pon Sie 04, 2008 10:37 am

A mi si? asiczku wydaje ? e nie do ko?ca sie pomylila,rurki tez s?u?a w jakis sposób do krzta?towania krzywej C( tunelu).

Tu macie Zdj?cie





zród?o: internet

asiunia1987 - Pon Sie 04, 2008 12:47 pm

Dzi?ki Nadziejo ;) Ka?da rada si? przyda. Teraz mam m?tlik w g?owie, kupowa? te rurki czy te? nie ... Hmmm:?:
Nadzieja - Pon Sie 04, 2008 1:05 pm

Asiunia rurki sa b?ba!!!Kupuj i sie nie zastanawiaj!Piekny tunel rowniutki co wazne wychodzi.

Kupuj i nie zastanawiaj sie :oki: Moge polecic Ci Ra nailsa(ok 40zl) , ja mam sa nie drogie i jest ich 6 i sa dobrej jakosci :)No chyba ze masz tansze :lol:

asiunia1987 - Wto Sie 05, 2008 12:50 am

Chyba si? jednak zdecyduj? skoro mnie tak namawiasz :banan:
Jeszcze raz wielkie dzi?ki :dzieki:

Nadzieja - Wto Sie 05, 2008 10:41 am

no i :oki: Ciesze sie ze moglam Ci pomoc :)
asikczek - Czw Sie 07, 2008 11:33 am

[quote="Nadzieja"]A mi si? asiczku wydaje ? e nie do ko?ca sie pomylila,rurki tez s?u?a w jakis sposób do krzta?towania krzywej C( tunelu).

Nadzieja ja na kursie mia?am okre?lenie krzywej c odnosz?cego sie do ?uku ufomowanego z akrylu/?elu na p?ytce paznokcia. Nie znam okreslenia krzywa c tunelu. Tunel to tunel (a ze ma kszta?t literki c to ca?kiem inna sprawa). Dlatego uwa?am, ? e rurki s?u?? do formowania TUNELU, a nie krzywej C.

Dlatego poprawi?am kolezank?.

Nadzieja - Czw Sie 07, 2008 12:46 pm

A ja Ci pokazalam ze rowniez do krzywej C ale tunelu :)
Teraz masz dodatkowa informacje ze krzyw? C tunelu mozna ,,zbudowac" za pomoca rurek. ( ta teoria posluguja sie tez w Stanach Zjednoczonych). :kwiaty:

M-porzeczka - Czw Sie 07, 2008 3:35 pm

Nadzieja jeste? cudowna.
Nadzieja - Czw Sie 07, 2008 3:50 pm

M-porzeczka dzieki, ale co ja tam takiego zrobilam ze jestem cudowna? :kwiaty:
malutka - Czw Sie 07, 2008 11:07 pm

Nadzieja, ,asikczek, ma racje rurki s? do tunelu a nie do krzywej C , krzywa sie samemu buduje a nie rurka, rurka jest do tunelu , poszperaj na innych forach a sie dowiesz
M-porzeczka - Czw Sie 07, 2008 11:21 pm

Nadzieja jeste? cudowna dla tego ? e zagl?dasz na forum i odpowiadasz na wi?kszo??
pyta? w tak mi?y sposób.
Wed?ug mnie to Nadzieja ma racje. Przeczyta? kilka sporów na tent temat na ró?nych forach
i osoby które podziwiam czyli takie co robi? prawdziwe cuda, twierdz? to samo co Nadzieja.
Nie ma ochoty si? spiera?, ani nie potrafi? Wam przekaza? tego co przeczyta?am.
Ale na pewno warto czyta? ró?ne fora.

Nadzieja - Pią Sie 08, 2008 12:01 am

Jesli ladnie zrobimy tunelik to i ladna jest krzywa C tunelu ktora widac ladnie na zdjeciu z przodu :) . W Stanach uzywa sie nazw krzywa C i krzywa C tunelu, nie uzywaja nazwy tunel, dlatego unas czasem mowi sie krzywa C tunelu.


Malutka a tobie radze przyjzec sie zdjeciu, i rowniez zainteresowac sie tym glebiej, bo warto.Czasem mozemy sie dowiedziec ciekawych stwierdzen, nazw ktore u nas w Polsce nie maja takiego czestego zastosowania. :kwiaty: :kwiaty: Pzeciez nikomu nie kaze w to uwierzyc, wszystko przyjdzie z czasem :mrgreen:
A jak powstaje krzywa C paznokcia to kazdy raczej wie :oki: :kwiaty: :kwiaty:



M-Porzeczko dzieki Ci wielkie za uznanie, :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty: Wielki buziak dla Ciebie.

Nadzieja - Pią Sie 08, 2008 10:46 pm

Dodam kilka wa?nych i istotnych info :mrgreen:

Jedna z cz??ciej spotykanych ró?nic jest definicja krzywej C.S? firmy które pod?u?na krzywa nazywaj? górnym ?ukiem, lub stres point, a poprzeczna tunelem lub kraw?dziami bocznymi :)

Halina Garbicka

Wed?ug niej okre?elnie przypisuje si? dwom krzywiznom.Patrz?c z przodu, od wolnego brzegu i i zboku paznokcia.Patrz?c od wolnego brzegu kszta?t litery C powinien byc w ka?dym paznokciu identyczny i jednakowej grubo?ci.Patrz?c znowu z boku, jej kszta?t powinien byc taki sam jak i najwy?szy punkt powinien byc w tym samym miejscu w ka?dym paznokciu.




Antoini Bilons
Wed?ug niego krzywa C to krzywa wolnego brzegu.Patrz?c na paznokcie en face powinna miec kszt?t równomiernego tunelu.Inna krzywa okre?lana przez niego to krzywa wygi?cia z stress pointem.Ró?ne szko?y istniej? umiejscowienia stress pointu:

*w przypadku proporcji ?oza paznokcia do wolnego brzegu paznokcia w stosunku 1:3/4- stress point powinien byc w odleglosci1/4 od macierzy w stosunku do d?ugo?ci ca?ego paznokcia.
*w przypadku proporcji ?oza paznokcia do wolnego brzegu paznokcia w stosunku 1:1/2 stress point powinien znajdowac si? w odleg?o?ci 1/2 od macierzy w stosunku do d?ugosci ca?ego paznokcia.


Sylwia Wo?Malissa

Jako instruktorka wielu zagranicznych firm pozna?a wiele poj?c Krzywej C.
Wg ibd i CTO krzywa jest ?ukiem rozpostartym pomi?dzy prawym a lewym walem paznokcia, który mo?a dostrzec patrz?c od wolnego brzegu ku nasadzie.

WgNsi to linnia ? ?cz?ca okolice wa?u z ko?cówk? wolnego brzegu, tak ocenia si? patrz?c z boku.


Aldona Reyman

Uwa?a ze istniej? dwie bardzo wa?ne i zwj?zane ze sob? krzywe:pod?u?na i poprzeczna, które odpowiadaj? za wymodelowany odpowiednio tunel,kszta?t linni w?osa, oraz kszta?t samego paznokcia.


Informacje pobrane z AP


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group