*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Przedłużanie paznokci metodą akrylową - Jak zrobic akrylowe paznokcie?

karola12340 - Wto Lip 15, 2008 12:33 pm
Temat postu: Jak zrobic akrylowe paznokcie?
Hej dziewczyny! Chcia?abym aby?cie napisa?y mi jak sie robi paznokcie akrylowe krok po kroku, czyta?am na jakiej? stronie i dok?adnie nie wiem o co chodzi?
asiunia1987 - Wto Lip 15, 2008 2:18 pm

1. dezynfekcja
2. odsuwamy skórki patyczkiem z drzewa pomara?czowego
3. skracamy paznokcia do minimum
4. matowimy p?ytk? naturaln?
5. smarujemy p?ytk? naturaln? odt?uszczaczem
6. nak?adamy primer
7. przyklejamy szablon
8. bierzemy na p?dzelek ?redni? kulk? bia?ego akrylu i k?adziemy na szablon, ruchami masuj?co-ugniataj?cymi rozprowadzmy akryl - wyznaczamy kszta?t i d?ugo??
9. robimy lini? u?miechu na szablonie tu? przy naturalnym paznokciu
10. czekamy a? bia?y akryl wyschnie - w tym czasie mo?emy robi? kolejne pazurki
11. bierzemy na p?dzelek ?redni? kulk? prze?roczystego akrylu i k?adziemy na ko?cu naturalnego paznokcia, rozprowadzamy go po paznokciu i po frenczowej ko?cówce
12. bierzemy na p?dzelek ma?? kulk? prze?roczystego akrylu i k?adziemy przy skórkach, uwa?aj?c by nie zala? skórek - akryl nie mo?e ich dotyka?
13. jak s? ju? wyschni?te to ?ci?gamy szablony i opi?owujemy kszta?t paznokcia
14. opi?owujemy ca?ego paznokcia pilnikiem o gradacji 100
15. opi?owjemy pazurka pilnikiem o gradacji 180
16. opi?owujemy pazurka blokiem matuj?cym do akrylu ci?gle zmieniaj?c kierunek
17. wyg?adzamy blokiem polerskim
18. k?adziemy oliwk? - troch? na skórki i na paznokcia
19. wmasowujemy j? w wa?y paznokciowe
20. polerujemy
21. malujemy lakierem bezbarwnym - ja osobi?cie u?ywam Top Coat'a
22. PAZURKI SKO?CZONE :smirk:

karola12340 - Wto Lip 15, 2008 4:25 pm

a tzreba pokrywac na koniec lakierem bezbarwnym? czy mozna pokryc go warstwa przezroczystego akrylu i juz nie pilowac?
malutka - Wto Lip 15, 2008 5:07 pm

jesli pokrjesz za? go akrylem to bedzie matowy a tak zeby b?yszcza? nalezy go pomalowa? lakierem badz ?elem nab?yszczaj?cym
karola12340 - Pią Lip 18, 2008 9:45 am

Dzieki
Nadzieja - Pią Lip 18, 2008 11:07 am

My zawsze jestesmy pomocne:) :lol:
ja - Pon Lip 28, 2008 6:54 pm

a ja mam pytanko- jakich pendzelków u?ywacie do zrobienia takich pazurków a jakie do robienia kwiatuszków akrylowych???
malutka - Pon Lip 28, 2008 8:56 pm

ja mam 4 do kwiatków a 6 do pazurków
asiunia1987 - Pon Lip 28, 2008 9:54 pm

Ja póki co to kwiatki robi? tym samym co akrylki, czyli 8 ;)
Nadzieja - Pon Lip 28, 2008 10:12 pm

Ja do robienia pazurkow mam 8 i 10 a do kwaituchow 8, 4 i 1 :lol:
ja - Sro Lip 30, 2008 6:38 am

dzi?kuje za odpowiedz :dzieki: ale mam jeszcze jedno do was pytanko- czy moge zrobi? na szablonie szkielet z ?elu a potem k?a?? na to akryl??? albo na wcze?nie przygotowanego typsa najpierw da? ?el podk?adowy a potem akryl??
Nadzieja - Sro Lip 30, 2008 8:16 am

Wisze teraz sa rozne szkoly i na zel klada akryl :lol: Najlepiej sprawdz sama ja osobiscie klade szkeielet z akrylu i potem ?el hihihi ale mozie teraz robi prawie wszystko :) :lol:
ja - Wto Sie 05, 2008 10:29 pm

dzi?kuje!!!!!!!!!!!!!!! :dzieki:
rozkojarzona_84 - Sob Sie 09, 2008 7:12 pm

kochani!!!!! powiedzcie mi czy jesli bede przedluzac obgryzione paznokcie na formie to czy moge najpierw nalozyc zel a potem akryl i zdobienia akrylowe i znow zel ? czy to bedzie dobrze czy nie?
asiunia1987 - Pon Sie 11, 2008 3:30 pm

Rozkojarzona_84, a po co robi? tyle warstw?? Przecie? mog? Ci wyj?? grube te pazurki. Moim zdaniem wystarczy jak zrobisz szkielet z akrylu na formie, potem zdobienia i pokry? to ?elem :smirk: Albo akrylem, je?li nie chcesz ? ?czy? tych dwóch metod :smirk:
Nadzieja - Pon Sie 11, 2008 9:15 pm

Ja zawsze robie zaczepke, ( chozi mi o czesc przedluzona by podsunac forme), potem cienko klade akryle clear jak chce zrobic zdobienie z brokatu itp( wtedy przy zdjemowaniu niepiluje po golej plytce), i delikatnie buduje( bo takie krotkie paznokcie nie moga byc dlugie tylko krotkie dlatego delikatna krzywa C).
rozkojarzona_84 - Pon Sie 11, 2008 9:17 pm

Oki dzieki:) Tak pytalam bo myslalam ze zel jest mniej niszczacy dla plytki ale skoro nie to oki:) A jesli chodzi o laczenie akryli roznych firm a mianowicie chcialam zbudowac szkielet z akrylu budujacego najpierw potem pomalowac ten szkielet akrylem kolorowym ale innej firmy i kwaitki zrobic tez tym akrylem innej firmy to bedzie ok? A liquidy bede miala dwa oddzielne jeden do szkieletu a drugi do akrylu kolorowego...
asiunia1987 - Czw Sie 14, 2008 6:43 pm

Pomalowa? szkielet akrylem kolorowym?? Nie za bardzo rozumiem. Mo?esz ? ?czy? ró?ne firmy. Ale po co Ci dwa oddzielne liquidy??
Nadzieja - Czw Sie 14, 2008 8:45 pm

Moze jej chodzilo ze o to ze pazurka bedzie budowala akrylem np.x do ktorego musi byc liquid x i do kwiatuchow uzywa firmy y i tam tez musi miec z jednej firmy mimo i to zatapia firma ktora robila podstawe ( szkielet) czyli firma x.Ufff moze cos zrozumialyscie heheh
rozkojarzona_84 - Pią Sie 15, 2008 7:04 pm

Wiem ze moje wypowiedzi sa skaplikowane bo ja zawsze wymysle cos nie z tej ziemi:P ale juz sie sama przekonalam na wlasnych pazurkach ze mozna laczyc akryle roznych firm :mrgreen: buziczki :kwiaty:
asiunia1987 - Nie Sie 17, 2008 7:09 pm

Nadziejo, ledwo co rozumia?am, a po Twoim po?cie ju? w ogóle nic nie rozumiem :haha: Jedno co mog? stwierdzi? to jest to, ? e jest to baaardzo pogmatwane!!
Nadzieja - Nie Sie 17, 2008 8:27 pm

:hahaha:



Jednym slowem do buowania uzywa innej fimry a do kwiatkow innej firmy :) Zatapia ta firma ktora bdowala szkielet :) :hahaha:

asiunia1987 - Pon Sie 18, 2008 8:59 pm

Teraz to ju? zrozumia?am :lol: Ale ciekawi mnie tylko jedno ... Mianowicie, jak Ty to zrobi?a? droga Nadziejo, ? e zrozumia?a? sam? siebie?? :banan:
Nadzieja - Pon Sie 18, 2008 10:45 pm

hehehhehe mi to latwiej przychodzi niz innym hehehehhe :hahaha: :hahaha:
AgaMarcina - Wto Paź 07, 2008 11:22 am

dziewczynki podpowiedzcie jak mo?ecie tak szybciutko, czy ten p?dzelek http://allegro.pl/item453...jezyczek_8.html b?dzie naprawd? dobry do kwiatuszków akrylowych? czy to badziew? niestety nie mam jeszcze takiego do?wiadczenia i nie potrafi? rozpozna?, by?abym bardzo wdzi?czna gdyby?cie swoim okiem to oceni?y, czekam na odpowiedz i pozdrawiam.
Nadzieja - Wto Paź 07, 2008 11:30 am

Pedzel to rzecz indywidualna, tak jak kazdy ma swoj gust co do pedzelkow. Tak jest ciezko stwierdzic osobie ktora nie pracowala typowo na tym pedzelku ( od tej osoby).Pedzelek musi byc na tyle twardy aby moc zrobic wzlobienia w kwiatuszku( choc i na to nie ma reguly bo to troche rzecz gustu tez). Sproboj, inaczej sie nie dowiesz.
AgaMarcina - Wto Paź 07, 2008 2:42 pm

wiem dziewczynki wiem, ale chce tylko wiedziec czy ten p?dzelek z tej aukcji wyzej to nie jakis zwyk?y badziew?
AgaMarcina - Wto Paź 07, 2008 2:44 pm

i które w?osie jest dobre w sensie twarde zeby tym pedzelkiem mozna by?o w?a?nie tworzyc takie cude?ka?
malutka - Wto Paź 07, 2008 10:53 pm

moje zdanie jest takie jak nadzieji ale na moje oko jest dobry ten p?dzelek bo jest z naturalnego w?osia a nie syntetyk
AgaMarcina - Sro Paź 08, 2008 8:14 am

dzi?kuje ;):*

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group