*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Zatapianie ozdób - Koronki

czarna - Wto Paź 30, 2007 9:33 pm
Temat postu: Koronki
cz?sto s?ysze opinie ? e koronke ci??ko wtopi?.
mam ma?y sposób na ten problem
nak?adam ?el na to koronka, owijam prze?roczyst? foli? spo?ywcz? i do lamki
?ci?gam folie i koronka ?licznie zatopiona

a Wy mo?e macie inne sposoby...

Anna - Wto Paź 30, 2007 11:18 pm

eh h to ja si? tyle z tym mecze a tu taki sprytny sposob :oops: :oops: :oops: trzeba wypróbowac :wink:
Agusia - Pią Lis 02, 2007 4:48 pm

uuuu pierwsze slysze o tej foli...musze sprobowac...dzieki za pèomysla
asiaB - Nie Lis 04, 2007 12:28 pm

nie testowala mtej metody ale czas ja wypróbowa?!!!
ja koronke dawalam na tipsa tzn przykleja?am :grin:

czarna - Nie Lis 04, 2007 12:52 pm

asiu jak wiesz dowiedzia?am sie o tej metodzie z Twojego forum
ta metoda jest super
zero babrania sie z klejem ,trzymaniem jakos tej koronki itp
skrzydla wa?ki , koronki , folie wszystko mozna tak zatapiac

angelica - Wto Lis 06, 2007 10:23 pm

fajny sposob z ta folia a ja tyle sie zawsze mecze:)
Cczarnula - Sro Lis 21, 2007 1:23 am

czarna, ojeju ja jeszcze nie doszlam do takich czarow :oops:
malutka - Sro Lis 21, 2007 9:10 pm

ja nas?pnym razem tez wypróbuje :mrgreen:
Cczarnula - Czw Lis 22, 2007 11:47 am

malutka, pochwal sie efektami..
izaf - Czw Lis 29, 2007 2:08 pm

Ja s?ysza?am te? o przyklejeniu koronki klejem do tipsów bezpo?rednio na zamtowionego tipsa.
Podobno te? dzia?a. Jeszcze nie próbowa?am ale ju ? wkrótce..

chudzinka26 - Pią Gru 21, 2007 12:16 am

Ja dokladnie tak jak Izaf robie...czyli po zmatowieniu tipsa daje na niego klej a potem koronke i zeeby sobie paluszkow nie po przyklejac razem z koronka do tipsa dociskam ja pinceta;)
Nadzieja - Wto Gru 25, 2007 9:02 pm

Jak koronka jest sztywna to tez uzywam foli albo ukladam koronke i przytrzymuje nawet wykalaczka i tak trzymam w lampie bo mam przelotowa wiec moge sobie tez na to pozwolic.
Nadzieja - Wto Gru 25, 2007 9:04 pm

a i mozna pociac ja na mniejsze kawalki i na pazurku ulozyc w tak jak chcemy by byl pozadany efekt.Buziole.
renia1986 - Sro Sty 23, 2008 12:33 am

ja dalej nie czaje z t? folia... pomocy... :neutral:
kama2301 - Sro Sty 23, 2008 9:33 am

ja ostatnio zatapialam mate - tez przykleilam do tipsa :) nawet fajnie wyszlo :D
Nadzieja - Sro Sty 23, 2008 10:49 am

renia1986 napisał/a:
ja dalej nie czaje z t? folia... pomocy... :neutral:

Smarujesz pazurka zelkiem kladziesz koronke na to kladziesz wiekszx kawalek foli najlepiej delikatnie przxmrozic zelik z koronka i potem folia naciagasz ja na pazurku tak jak bys owijala pazurka i do lampy folie zdejmujesz i finito budujesz pazurka.

kasiek1 - Sro Sty 30, 2008 3:26 pm

swietny pomysl z ta folia ja do tej pory meczylam sie tak jak wiekszosc czyli tips klej koronka
Monika Cicha - Wto Lut 05, 2008 1:05 am

ja ostatnio tez meczylam sie z koronka, wstpialam ja w przezroczysty akryl w sumie mozna powiedziec ze wgniatalam;) chcoiaz sie udalo, ale pozniej dostalam dobra wskazowke tzn zeby przed polozeniem kawalek koronki ktora ma byc na paznokciu nasaczyc w letniej wodzie i wtedy jest ona gietka i bardzo latwo sie zatapia, co najwazniejsze nie jest sztywna i nie musze sie z nia meczyc jak do tej pory, pozdrawiam
Nadzieja - Wto Lut 05, 2008 11:09 am

No ale chya musi wyschnac?
Agusia - Pią Lut 08, 2008 10:48 am

Taka mokra zakladasz????????
Nadzieja - Pią Lut 08, 2008 2:23 pm

Halo czekamy na odpowiedz :wink: :wink:
Monika Cicha - Pią Lut 08, 2008 6:11 pm

sorki przepraaszam ze taj dlugo, nie widzielam ze ktos odpisze;) jesli chodzi o koronke to mocze w cieplej lub letniej, wodzie wazne zeby nie byla zimna i wtedy zmieknie, delikatne odsaczam w husteczke i nakladam;)
jedna praca koronjkowa bedzie wyslana na konkurrs, bedziecie mogly zobaczyc kncowy efekt;) pozdrawiam;)

malutka - Czw Lut 21, 2008 2:24 pm

a ja mam pytanie czy nie zapowietrza sie paznokie? ? e ona jest wilgotna???
kayote - Czw Lut 21, 2008 5:14 pm

dziewczyny a ta koronka to taka jak firanka czy trzeba kupi? jak?? specjaln? w sklepie kosmetycznym?
malutka - Czw Lut 21, 2008 5:16 pm

co? w stylu firanki
Nadzieja - Czw Lut 21, 2008 6:38 pm

taka koronke mozesz kupic w pasmanteri lub specjalna do stzlizacji paznokci pamietaj jednak bz bzla cienka bo bedzie sztzwna.
Sope - Sro Mar 05, 2008 10:02 am

ja najpierw matowie pazurka..lusego tipsa znaczy..tylko juz przyklejonego oczywiscie... na to na klej koronka..oczywis ie po odtluszczeniu... przytykam patyczkiem tam gdzie odstaje..jak jest przyklejona co trwa sekund 5 :) to wtedy zel na to i reszta ozdob :) proste i szybkie i skuteczne... a oto przyklad :)
Nadzieja - Sro Mar 05, 2008 9:56 pm

Ty odluszczasz tipsa?Czy tylko naturalka bo tipsow nie odluszczamy bynajmniej zawsze bo moga pekac od odluszczacza :?:
Sope - Sro Mar 05, 2008 11:48 pm

nie tipsa nie..zle sie wyrazilam.. chcialam powiedziec, ze juz na przygotowanego paznokcia... zeby nie odtluszczac juz po przyuklejeniu... bo koronke czesto naklejam nie tylko na koncowke ale czesto ca cala dlugosc plytki :)
Nadzieja - Czw Mar 06, 2008 1:25 am

Aha no to oki :mrgreen: :wink: :wink:
Katia - Nie Mar 09, 2008 9:25 pm

A jak nast?pnym razem klientka chce inny wzór, to pi?ujesz ca?ego pazurka?
karolka-bobasek - Pon Mar 10, 2008 12:18 pm

no prosze ja sie tak meczylam a tu takie sprytne sposoby.;)
pomysl z klejeniem na tipsa swietny, gorzej jak ktos, tak jak ja no pracuje ns formach:D:D

Sope - Wto Mar 11, 2008 1:50 pm

ja za kazdym razem przy odnowie piluje wszystko... wszystkie moje klientki zawsze zmieniaja cale zdobienie.... nie wyobrazam sobie zrobic tylko dopelnienie i puscic ja na nastepny miesiac z tym samym wzorem :)
Katia - Wto Mar 11, 2008 10:05 pm

Ja te? tak robi?, ale ozdoby nak?adam na 3 warstw? ?elu, ?eby nie spi?owywa? do ko?ca. A przemytego ?elu te? si? b?dzie koronka na klej trzyma?a?
Nadzieja - Wto Mar 11, 2008 10:38 pm

Co do ozdob to bez przesady sa takie klientki ktore nie chca zmieniac wzoru i wtedy wystarczy jak uzupelni sie odrost o ile dlugosc nie ma byc zmieniana a jesli ma byc zmieniany wzor wtedy piluje sie do szkletu ja robie tak.Nie zatapiam ozdob w 3 warstwe bo mozna je spilowac jesli juz to tylko brokat daje jak wiem ze to chwilowe zdobienie.
Koronke mozna na klej przykleic lub akryl/zel na cienka warstwe.
Podrawiam.

malutka - Wto Mar 11, 2008 11:59 pm

Nadzieja,

i tu sie z tob? zgodze nie wyobra?am sobie zdobie? w trzeciej warstwie jak ktos nie zmienia zdobienia to i tak musze mu zmienic bo go spi?uje hahaha , a co do przyklejania dobrze to napisa?a?

Katia - Sro Mar 12, 2008 12:50 am

Ja jako? jeszcze nigdy nie spi?owa?am ozdób je?li tego nie chcia?am. I nie widz? w tym nic ?miesznego :) Jak ma si? sprawne r?czki to wszystko da si? zrobi?. Poza tym, ka?da robi tak jak jej wygodnie :)
Nadzieja - Sro Mar 12, 2008 2:39 am

tak to napisz mi jak sobie wyobrazasz zatopic duza wystajaca ozdobe w 3 warstwie? :roll: Albo kwiatka akrylowego? :roll: Zwinne raczki to ma nie jedna ma.Nikt tu nie smieje sie z Ciebie lecz z ogolu :wink: .Wydaje mi sie ze twoja wypowiedz powinna byc z brakiem wypowiedzi ironicznej :evil: :wink: .Powiem Ci ze najlepsze instruktorki by powiedzialy to co my bo na zatapianie ozdob jest przewaznie jeden sposob.Kazda bedzie robila jak jej wygodnie i tu sie zgodze.
Pozdrawiam. :wink: :grin:

Nadzieja - Sro Mar 12, 2008 2:41 am

malutka napisał/a:
Nadzieja,

i tu sie z tob? zgodze nie wyobra?am sobie zdobie? w trzeciej warstwie jak ktos nie zmienia zdobienia to i tak musze mu zmienic bo go spi?uje hahaha , a co do przyklejania dobrze to napisa?a?



:mrgreen: :wink: Milo mi ze podzielasz moje zdanie. :wink:

Katia - Sro Mar 12, 2008 2:43 am

Ech, ja si? k?óci? nie chc?. A napisa?am o sprawnych r?czkach w sensie pi?owania, nie wtapiania - dok?adnie chodzi o to, ? e jak nie chc? spi?owa? ozdoby to jej nie spi?uj?. A co do kwiatków to racja, daj? od razu, nie na 3 warstw?. W domy?le pisa?am o ozdobach typu brokat itp. Ale odpuszczam temat - niech b?dzie, ? e nie umiem robi? pazurków.
Nadzieja - Sro Mar 12, 2008 3:02 am

Ej nikt nie powiedzial ze nie potrafisz bo bylam wlasnie na twoim blogu i ladne pazurki a nie ktore naprawde sa ladniusie sa malutkie nie dociagniecia ale to najlepszym sie zadza bo nikt nie jest idealem a i mi czasem wpadka sie zdarza co oparte jest nie tylko naszymi umiejetnosciami lecz sytuacja w ktorej dlonie sie znajduja.Przeczytaj dokladnie moja wypowiedz to zobaczysz ze pisalam ze brokat zatapiam w 3 warstwie jesli klientka jest nie stala w tym co chce czyli jak zdobienie ma byc chwilowe.Bylo male nie porozumienie i tyle zle byly odebrane wiadomosci tak to jest jak sie pisze hehe.Na tym zakonczmy bo popadaniew paranoje jest nam zbedene. :wink: :grin:

Postaraj sie nastepnym razem nie robic pazurkow jesli plytka jest uszkodzona tylko ja odbodowac przez zabiegi bo inaczej moze wdac sie np.grzybica i moga byc klopoty.stan plytki musi byc dobry.A swoja droga to odwazna jestes piszac o pseudostylistkach i jechac tak po nich bo pisalas ze dopiero zaczynasz ja mimo ze pazurki robie 3 rok to powstrzymuje sie ale moze dlatego ze czlowiek uczy sie cale zycie i nigdy nie podwarzam umiejetnosci innych.Ale to zalezy od podejscia do sprawy tym bardziej ze pazurki ktore porawialas byly kiepsciuchne i ja swoich pierwszych w zyciu takich nie zrobilam.HEHE!!!!

pozdrawiam

Katia - Sro Mar 12, 2008 3:09 am

O psudostylistce pisa?am jednej - nie dlatego, ? e zdarzy?a jej si? wpadka, bo te ka?demu si? zdarzaj? (mi te?), ale dlatego j? tak nazwa?am, ? e ju? kilka ?apek po niej poprawia?am i wszystkie by?y w takim samym stanie :(

Dobra, niech ju? zapanuje zgoda, a ozdoby wtapiajmy jak nam wygodnie - byleby paznokcie ?adnie si? prezentowa?y i by?y wytrzyma?e :)

Nadzieja - Sro Mar 12, 2008 8:59 am

Nie musi panowc zgoda bo nie bylo klutni!!!Wymiana zdan. :wink:
Co do pseudostylistki to i tak masz odwage bo ja bym nie odwazyla sie na to mimo wszystko.No ale to osobowosc czlowieka.zaproponuj jej kurs by wiecej nie paprala roboty bo moze narobic klopotow sobie.Najlepiej spprawdz czy ma kurs bo jesli ktos dal jej dokument a naraza zdrowie to powinien jej ktos go odebrac a firma powinna miec klopoty.Pozdrowionka!!!

Katia - Sro Mar 12, 2008 10:22 am

No na blogu napisa?am notk? do tej dziewczyny, ?eby?my si? spotka?y, mo?e nauczymy si? czego? od siebie nawzajem. :) Chyba co? zboczy?y?my z tematu zdobie? ;)
Nadzieja - Sro Mar 12, 2008 1:26 pm

Dobra dobra ty sie lepiej nie szkol od niej :wink: :wink:
Sope - Wto Kwi 01, 2008 12:20 am

wracajac do zdobien... oto moja kolejna propozycja koronki :)
Nadzieja - Wto Kwi 01, 2008 10:19 pm

nionio super wzorek tylko boczkow tak nie piluj bo troche zjechaly do gory ale tylko w jednym widzialam a tak jest super kolorki brokat no i blyszcza sie jak siemasz!!!! :kwiaty: Nono oby tak dalej ! !!!!!!
Sope - Wto Kwi 01, 2008 11:12 pm

dzieki dzieki... co do boczkow... a wlasciwie tego boczku to sie przyjrzalam i faktycznie sie zdarzylo... :) oj ale ciiii ;)
M-porzeczka - Sro Kwi 02, 2008 9:17 pm

Ostatnio jak przegl?da?am allegro to natkn??am si? na takie cudo,
http://www.allegro.pl/ite...cm_za8_zl.html.

Mo?e ju? która? z was ju? j? kupi?a? Jak tak to prosz? o informacje jak si? sprawuje?

Katia - Sro Kwi 02, 2008 9:28 pm

Link si? nie odpala :(
M-porzeczka - Sro Kwi 02, 2008 10:25 pm

Mo?e teraz b?dzie ju? dobrze
http://www.allegro.pl/ite...0cm_za_6zl.html

Anna - Sro Kwi 02, 2008 10:32 pm

fajnie wyglada, moze byc ciekawe;)
Katia - Czw Kwi 03, 2008 10:01 am

Wygl?da interesuj?co. Ciekawe czy elastyczna :)
doktorka - Czw Kwi 03, 2008 11:54 am

i czy w miare cienka
Nadzieja - Czw Kwi 03, 2008 3:30 pm

No wlasnie a z tego co przeczytalam to samoklejaca o ile czegos nie pomyrdalam hehe.Jesli tak to latwiej bylo by ja zatapiac.
kasiek1 - Czw Kwi 03, 2008 6:02 pm

ta samoprzylepna to moze byc latwiejsze zatapaianie koronek bo przeciez nie jest to takie proste zwlaszcza jak sa sztywne chyba mam racje cio?:)
Nadzieja - Czw Kwi 03, 2008 6:28 pm

Pewnie ze masz z enie jest to latwe koronka musi byc cienka i delikatna ze tak powiem ale na sztywna tez jes sposob hehe
kasiek1 - Czw Kwi 03, 2008 9:12 pm

pewnie ze jest sposob my zawsze znajdziemy sposoby na to jak co zatopic hehe tylko czsami fajnie by bylo zeby cos nam to ulatwialo wiec mozna sprobowac tych samoprzylepnych koronek jak ktoras sprobuje to niech zda relacje:)
ja - Czw Kwi 03, 2008 10:57 pm

Bardzo Ciekawa ta koronka samoprzylepna. Je?eli by si? to sprawdzi?o, to jak nie patrze? to dla nas by?o by to wielkie u?atwienie, i nie trzeba by by?o bawi? si? klejem czy foli?, Chocia? pomys?y na koronk? macie ?wietne :brawo: :oki:
M-porzeczka - Pią Kwi 04, 2008 9:32 am

ha :smirk: mi te? si? podoba ta koronka.
Ale na razie brak kasy na nowe zakupy. Ale jak kto? j? sprawdzi, to niech da zna?, czy warto

malutka - Nie Kwi 06, 2008 6:01 pm

to jak która? zakupi to niech sie pochwali jak sie na nich pracuje i fotke wstawi :mrgreen:
MariaW_INN - Nie Kwi 06, 2008 6:07 pm

Od instruktorki SPNu kiedys dowiedzialam sie, ze jesli chodzi o biala koronke, trzeba kupowac z prawdziwej bawelny, a nie syntetyczna. Jak wezmiemy syntetyczna pod swiatlo, to zauwazymy, ze wklókna sa przezroczyste, i tylko dlatego ze sa splecione po kilka daja efekt bialego kolorku, ale zatopione w zelu czy akrylu - stana sie niewidoczne i cala praca na marne. Kolorowe koronki widac, nawet systetyki, ale biala musi byc bawelniana :)
malutka - Nie Kwi 06, 2008 6:12 pm

MariaW_INN, wiem o tym na swoim przyk?adzie :mrgreen: kiedy? spróbowa?am i zaras ?ci?ga?am j? bo nie by?o jej wida? :cry: dobrze ? e tylko na jednym paluszku haha
Sope - Nie Kwi 13, 2008 12:24 am

Maria swietna rada... wezme ja pod uwage bo kurcze z tymi bialymi to wlasnie ciezko jest... a one slicznie wygladaja np na slubne :)
ja - Pią Kwi 25, 2008 12:21 am

Sope ma racje na ?lubne zdobienie nadaj? si? idealnie. :oki: A mo?e macie sprawdzone koronki jakiej? firmy lub na allegro???
M-porzeczka - Sro Maj 07, 2008 9:59 pm

a jak pozna?, ? e to bawe?na a nie syntetyczna ?
Nadzieja - Sro Maj 07, 2008 11:50 pm

M-porzeczko Maria napisala wyzej w poscie gapo hehe.Musisz ja dac pod swiatlo :kwiaty:
M-porzeczka - Pon Maj 19, 2008 10:26 am

Nadzieja to przeczyta?am :oki: , ale ja mam dalej w?tpliwo?ci.
Ja nale?? do gatunku typowej blondynki czyli na wszystko potrzebuj? dok?adny opis.
Ba mam w domu koronk? i mi wydaje si? bia?a ale te?ciowa mówi, ? e jest sztuczna.
Wi?c nie zostaje mi nic innego jak zrobi? jednego tipsa na prób?.

M-porzeczka - Pon Maj 19, 2008 10:28 am

MariaW_INN jestem pe?na podziwu dla twojej wiedzy.
Mam nadziej?, ? e b?dziesz tu zagl?da? i si? dzieli? wiedz? z takimi paso?ytami jak
ja.

Nadzieja - Pon Maj 19, 2008 11:35 am

Dasz sobie rade spoko wszystko nalezy sprawdzic wtedy bedziesz pewna na stowke a i lepeij sie przekonac na wlasnym przykladzie hehe :kwiaty: :oki:
ja - Pon Maj 19, 2008 6:45 pm

Problem rozró?nienia wyst?puje równie? wtedy gdy kupujemy koronk? w zamkni?tym opakowaniu kilka razy z?o?on? lub przez internet, wtedy chyba pozostaje nam wierzy? tylko sprzedawcy. no chyba ? e na taki system zakupów te? jest jaki? sposób sprawdzenia koronki???
kasiek1 - Wto Maj 20, 2008 10:10 am

wiecie co dziewczynki ja ostatnio poszlam do pasmanteri i kupilam kilka koronek nie dosc ze wybralam jakie chce bez zadnych sztucznych i sztywnych to jeszce taniej to wyszlo
Nadzieja - Wto Maj 20, 2008 10:16 am

no wlasnie bo tak jest te w hurtowniach sa bardzo drogie i malo ich jest a w pasmanteri jest ich wiecej i taniej :oki:
ja - Wto Maj 20, 2008 10:46 pm

kasiek1, ja te? o tym my?la?am i chyba zrobie tak jak ty :lol:
kasiek1 - Sro Maj 21, 2008 9:04 am

wiecej i taniej i kazda mozesz odejrzec dokladnie i sprawdzic czy sie nadaje do zatopienia i czy jest dobra a te w hurtowniach nie dosc ze sa drozsze to jeszcze zapakowane i mozna sie nimi rozczarowac

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group