*** forum.e-paznokcie.info ***
Forum - zdobienie i pielegnacja paznokci

Przedłużanie paznokci metodą żelową - SZABLON CZY TIPS

Mrowino1 - Sob Kwi 28, 2007 11:48 pm
Temat postu: SZABLON CZY TIPS
Jestem bardzo ciekawa na czym czesciej pracujecie tzn na tipsie czy jednak szablony??Ja osobiscie wykorzystuje tipsy i forme zalezy co klientka sobie zyczy ... ale powoli zaczyna przewazac forma..
Anna - Nie Kwi 29, 2007 1:24 pm

Ja pracuj? na tipsach, a szablony wykorzystuje tylko do naprawy z?amanego paznokcia. Jednak zamierzam w nied?ugim czasie przerzuci? si? tylko na nie;)
zblesia - Nie Kwi 29, 2007 2:27 pm

ja przewa?nie u?ywam formy :lol:
Mrowino1 - Nie Kwi 29, 2007 9:54 pm

ja tez zaczynalam kiedy i robilam tylko na tipsie a teraz pokochalam formy :)
Anna - Nie Kwi 29, 2007 10:24 pm

W takim razie mam do Ciebie pytanie, czy paznokcie przed?u?ane na formie s? znacznie delikatniejsze od tipsów? Bo wci?? jako? nie mam do nich przekonania :oops:
mala1412 - Pon Kwi 30, 2007 7:40 pm

ja dopiero zaczynam i przedluzam tylko n a tipsie.aniu moge ci odpowiedziec ale jesli sie myle to mnie poprawcie.jesli tipsy sa dobrze zrobione to na szablonie sa tak samo mocne jak i na tipsie
Agusia - Wto Maj 08, 2007 8:59 am

Ja osobiscie uwazam ze paznokcie na formie sa bardziej wytrzymale i wiecej mozliwosci co do inwencji tworczej.pozatym moja siostra uwarza ze lepiej sie jest przyzwyczajic do paznokci na formie-bardziej czuje je za naturalne.I oczywiscie zadziej lamie je.......A wydaje mi sie jezeli dobrze zrobione to i na formie i na tipsie wygladaj jak naturalne a zarazem delikatne...
Mrowino1 - Wto Maj 08, 2007 3:02 pm

Anna jezeli pazurki sa prawidlowo wykonane to nawet czasami ciezko odroznic czy to forma czy tips.. na formie zdarza sie , ze lepiej sie trzymaja iz mozemu uformowc tunel a przy tipsach tego brak.. moje klinetki wybieraja forme bo twierdza, ze czuja sie bardziej naturalnie..
asiaB - Czw Maj 10, 2007 2:40 pm

ja forma i tips a przewaga tipsa
a wogole to duzo utwardza nat, pazurkow :wink:

Agusia - Nie Maj 13, 2007 6:31 pm

Co znaczy ^^utwardza nat^^
Anna - Nie Maj 13, 2007 10:12 pm

zapewne utwardza naturalne paznokcie :wink:
Agusia - Pon Maj 14, 2007 1:29 pm

A cha.... :lol:
malutka - Pon Maj 28, 2007 1:00 am

ja robie na tipsie wszelkiego rodzaju jak i na formach zale?y od klijenki co sobie ?yczy , ja osobi?cie jestem bardziej za forma :D
Mrowino1 - Wto Maj 29, 2007 10:46 pm

forma góra :)
Kinga-M - Pią Lip 06, 2007 5:01 pm

Ja równie? robie pazurki na formie jest jak dla mnie szybciej no i na moim beznadziejnym kursie "uczono" mnie tylko formy. :D
_KropeK_ - Pon Lip 09, 2007 5:45 pm

ja pracuje tylko na tipsie bo na formie nigdy mi pazurki nie wychodz? :)
Agusia - Pon Sie 20, 2007 10:27 pm

Niezniechecaj sie forma to super sprawa -trenuj a dojdziesz do wprawy :D
Lilo - Pią Sie 31, 2007 6:44 pm

ja na kursie to tylko na formie cwiczylam ale to pewnie dlatego ze trudniej niz na tipsie:) tez musze cwiczyc forme bo nie wychodzi mi to za dobrze jeszcze...
*Madija* - Pią Sie 31, 2007 8:43 pm

Ja mimo,z e bez ?adnego kursu kupi?am sobie ostatnio lamp? uv. I narazie robi? pazurki( tylko sobie, wol? nie ryzykowa? innymi;)) na tipsach.
Agusia - Pią Wrz 21, 2007 3:28 pm

Trening czyni mistrza.... :wink: :wink: :wink:
ania333 - Nie Paź 14, 2007 3:34 pm

ja robie pazurki na tipsie, bo jak narazie tylko je mia?am, ale z ch?ci? spróbowa?abym zrobi? pazurki na formie, mo?na wtedy ?licznie uformowa? tunel ;)
wenuska - Pon Paź 15, 2007 10:44 pm

Trening czyni mistrza.... ... nic doda? nic uj??... sama prawda
wenuska - Pon Paź 15, 2007 10:46 pm

ale u mnie te? przewa?a tips.... wszystko zalezy od tego co woli klientka...i co chce mie? zrobione.... a je?li robimy bliskim czy sobie... to warto poeksperymentowa? z tym z czy mamy problem... :mrgreen:
Agusia - Pią Paź 19, 2007 4:03 pm

Rodzinka -znajomi jak kroliki ! !!!!....u mnie tez tak bylo Siostra szla pod ogien.... :oops:
ania333 - Pią Paź 19, 2007 4:38 pm

u mnie wykorzystuje moja mamuske bidulka :)
aneta - Sro Lis 14, 2007 11:58 am

ja aktualnie tylko tipsy :smile: ale mysle zaczac na formie
Osa - Sro Lis 14, 2007 7:33 pm

ja robie tylko na formie :) nie probowalam tipsów - tipsy mnie przera?aj?... :)
Anna - Czw Lis 15, 2007 3:01 pm

Dlaczego Cie przera?aj???? Moim zdaniem robi si? je zdecydowanie ?atwiej niz formy. Przede wszystkim dlatego, ? e nie musisz dbac o tunel, jak jest w przypadku form bo tu jest ju? narzucony. Wystarczy tylko je przykleic, opi?owac i tyle. Dalej to tylko frajda;)
aneta - Czw Lis 15, 2007 9:40 pm

ja tylko na tipsie a mamusia juz nie daje sobie robic :sad:
angelica - Sob Lis 17, 2007 12:00 pm

ja robie tez na tipsie raz robilam na formie i stwieradzam ze na formie bardzo fajnie sie robi tylko trzeba wprawy bo strasznie sie umeczylam:) a;e juz nie ma tak duzego pilowania.....
Osa - Pon Lis 19, 2007 9:09 pm

Anna - na formie idzie mi w miare dobrze, tipsy przera?aj? mnie ze wzgl?du na pilowanie/nadawanie kszta?tu, ba?abym si?, ze spilowywuj?c granic? mi?dzy tipsem a naturalniej przepilowalabym plytk?, nie chcialoby mi sie ogolnie opracowywa? tipsiora, ale kiedy? zamierzam spróbowa? tipsów :) bo kolrowe s? bardzo fajne :)
chudzinka26 - Pią Gru 21, 2007 12:10 am

Ja ogolnie skonczylam kurs stylizacji paznokci 1 stopnia czyli na tipsie i na dzien dzisiejszy pracuje tworzac pazurki na tipsie.Moze i jest to drozszy interes od szablonow,ale tak jakos jak sie uczylam robic pazurki to zaczelam od tipsow i na dzien dzisiejszy tak jest.Chociaz w niedalekiej przyszlosci chce zaczac robic pazurki na szablonie,ale z tym jeszcze chyba troszke poczekam gdyz wiem ze jest to trudniejsza metoda niz tworzenie pazurka na tipsie:)
Nadzieja - Wto Gru 25, 2007 6:37 pm
Temat postu: pazurki
ja robie i na formie i na tipsie.Forma jest o tyle fajniejsza ze nie tracisz czasu na przyklejanie pilowanie matowienie i przymierzanie.A jak nie masz jeszcze wprawy to i klej podchodzi powietrzem pod czas przyklejania i pazurek pozniej przez klej.Forma jeszcze nie wychodzi mi mistrzowsko ale u kazdego to westia czasu. :wink:
Agusia - Sro Sty 02, 2008 1:06 am

Ale nie wolno zapominac ze czsami forma jest lepsza w wiekszosci przypadkow ale i tipsy sa potrzebne nie tylko do wygody ale s przypadki ze tipsy sie sprawdzaja lepiej....
Nadzieja - Sro Sty 02, 2008 2:06 pm

w moim przypadku na problemowe pazurki sprawdzaja sie szablony bo czasem jest tak ze tips raz jest za szeroki a jak wezme mniejszy to jest za waski a forma pasuje na wszystkie pazurki jesli by tak sie nie stalo to mozna ja delikatnie przyciac.Ale tak jak pisalam w moich przypadkach na problem lekarstwe jest szablon. Kazdy ma inne doswiadcznie :grin:
malutka - Czw Sty 17, 2008 8:32 pm

ja lubie bardzo robic na formie ale na kim? bo w moim przypadku jak mam na formie to po tyg. je ?amie wszystkie a jak tipsy se szczele to chodze z nimi 4 tyg. (nie mam czasu na korekte ) :oops: :oops: i jest wszystko oki.
wenuska - Sob Sty 19, 2008 2:48 pm

S? klientki, które maj? bardzo szerok? p?ytk? paznokcia i w takich przypadkach forma jest niezast?piona, chocia?, je?li tak jak ja preferujesz tipsy, s? te? dost?pne tipsy XXL na szerokie pazurki :)
wenuska - Sob Sty 19, 2008 2:51 pm

Wa?ne dla wytrzyma?o?ci paznokci jest u?ycie dobrych tipsów. S? one elastyczne i wytrzyma?e co w po??czeniu z dobrymi ?elami i technik? ich wykonania daje nam pewno??, ? e klientka wróci.... i cz?sto przyprowadzi inn? ;)
Nadzieja - Sob Sty 19, 2008 10:49 pm

Wenuska zgadzam sie z Toba!O to chodzi!PS.co do tych tipsow to bym si balan ze beda bardzo szerokie hehe.
wenuska - Nie Sty 20, 2008 12:44 am

:lol: :lol: Heeehe :lol: :lol: , no i s? bardzo szerokie, szczególnie te na kciuki, ale mam klientk?, która chodzi do mnie od ponad roku, a co 4-5 tyg. na korekt? i nic si? z nimi nie dzieje :mrgreen:
Nadzieja - Nie Sty 20, 2008 1:08 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hehehe.
wenuska - Nie Sty 20, 2008 1:15 pm

Noo, musze mie? Nadzieje, ? e b?dzie oki :wink:
kayote - Nie Sty 20, 2008 1:59 pm

ja jak narazie dzia?am tylko na tipsie ale kurcze mam w?skie paznokcie i nie wygl?da to tak jakbym chcia?a niestety :cry:
wenuska - Nie Sty 20, 2008 2:22 pm

Ka?de tipsy maj? numeracj? od 1 do 10. Te najmniejsze s? dla w?skich paznokci. Pami?taj, je?li tips nie pasuje na pazurka, to zawsze dopasuj wi?kszy ni? mniejszy. Potem odrobink? wi?kszy tips mo?esz dopracowa?, przypi?owa?, a mniejszy ju? nie ;)
kayote - Nie Sty 20, 2008 7:02 pm

wiem wiem wenuska w?a?nie tak robie ale na kciuku mam rozmiar 6 na wskazuj?cym 3 a dalej dwa razy po 4 i na ma?ym 1 wi?c moje pazurki s? bardzo waziutkie
malutka - Nie Sty 20, 2008 7:04 pm

kayote napisał/a:
wiem wiem wenuska w?a?nie tak robie ale na kciuku mam rozmiar 6 na wskazuj?cym 3 a dalej dwa razy po 4 i na ma?ym 1 wi?c moje pazurki s? bardzo waziutkie



wydaje mi si? ? e pomyli?a? sie z numeracja

Anna - Nie Sty 20, 2008 7:33 pm

no z ta jedynka na ma?ym paluszku to na pewno :mrgreen: :mrgreen: ja jedynk? mam na kciuku :mrgreen: :mrgreen:
kayote - Pon Sty 21, 2008 6:34 pm

aaa racja dziewczynki pomyli?am si? :oops: na kciuku mam 4 wskazuj?cy 7 ?rodkowy 6 dalej znowu 4 i malutki 10 :mrgreen: dzia?am w tym od niedawna i ta moja nie?wiadomo?? heh :razz:
Anna - Pon Sty 21, 2008 7:47 pm

Nic nie szkodzi my tylko tak ?artem:)
Nadzieja - Pon Sty 21, 2008 8:21 pm

No ba kazdemu moze sie zdarzyc. :wink: :wink:
kama2301 - Sro Sty 23, 2008 9:40 am

wiele razy "podchodzilam" do formy ale ciagle mam obawy ze nie dam rady :( musze sie w koncu przelamac, tylko nie wiem kiedy to nastapi ...
Nadzieja - Sro Sty 23, 2008 10:44 am

kama2301 napisał/a:
wiele razy "podchodzilam" do formy ale ciagle mam obawy ze nie dam rady :( musze sie w koncu przelamac, tylko nie wiem kiedy to nastapi ...

Najpierw podpodkladaj sobie szabloniki.czyli nie przygotowujesz plyteczki ale nasmaruj oliwka apozniej nakldaj mase bez robienia tunelu ale dobre uformuj sablon tunel bedzie automaycznie mniejszy ale bedzie a pozniej nauczxsz sie zaciskow najpierw pokonaj strach. :wink:

kama2301 - Sro Sty 23, 2008 10:47 am

dzieki Nadzieja :)
masz racje, przelamie strach i sprobuje zrobic tak jak mowisz.
co ma byc to bedzie ;)

Nadzieja - Sro Sty 23, 2008 11:02 am

Spoczko napewno sie uda :wink: :wink:
Agusia - Sro Sty 23, 2008 3:02 pm

Przepraszam co nasmarowac oliwka??????? :???:
Nadzieja - Sro Sty 23, 2008 5:18 pm

Agusia napisał/a:
Przepraszam co nasmarowac oliwka??????? :???:

Naturalna plytke tylko delikatnie.Wtedy jak tylko cwiczymy to masa po 15 min nam odejdzie od plytki i nie ma ryzyka ani strachu :wink:

Agusia - Czw Sty 24, 2008 12:12 pm

A oto chodzi........do cwiczen...dobry pomysl :smile:
Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 2:39 pm

nio przetestowany kiedys prze zemnie :wink:
kama2301 - Czw Sty 24, 2008 5:43 pm

wczoraj zrobilam pierwsze w zyciu pazurki na formie :D
Nadzieja dziekuje za wsparcie :) rozmowa z toba mnie zmotywowala do proby i chyba sie udalo :D

Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 6:02 pm

kurde jestem szczesliwa ze moglam Ci pomoc porosze o zdjecie! :mrgreen: :wink: GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 6:09 pm

A xrobilas tak jak CI Radzilam czy dalas sobie rade?
kama2301 - Czw Sty 24, 2008 6:09 pm

wiesz pomyslalam ze wysle je na konkurs karnawalowy, wiec... pozniej na pewno wstawie :D
poszlam na calosc i odrazu zrobilam kumpeli na lapkach :)

Nadzieja - Czw Sty 24, 2008 6:17 pm

to tym bardziej sie ciesze :mrgreen:
Anna - Sro Sty 30, 2008 4:49 pm

No to cierpliwie czekam na te prace;)
Monika Cicha - Pią Lut 08, 2008 12:06 am

ja osobiscie wole formy, szcegolnie przy akrylu, a jesli chodzi o zelik to tips jesli jest szersza plytka, ale wiadomo ze wszystko zalezy od tego jakie paznokcie ma klientka, bo niestety nie kazdemu da podlozyc sie forme, np moja mamuska, chociaz juz udalo mi sie doprowadzic jej paznokcie to porzadnego stanu;) pozdrawiam
zblesia - Sob Lut 23, 2008 11:09 pm

odk?d wypróbowa?am form na ?elach ju? nie mam zamiaru robi? na tipsie
kasha - Nie Lut 24, 2008 1:45 pm

tipsy sa grosze ja jakos nie moge sie do nich przekonac, zreszta na formie czy d?usze czy kruciutkie czy waskie czy szerokie paznokcie podk?adam szablon i juz a z tym dopasowanie tipsa...
Nadzieja - Nie Lut 24, 2008 1:54 pm

A do tego te przyklejanie i wogole!!!!! :mrgreen:
kasha - Nie Lut 24, 2008 1:56 pm

a jak sie paznokiec niszczy i te uczulenia od kleju:/
Nadzieja - Nie Lut 24, 2008 4:19 pm

Uczulenia tak owszem ale jak dobrze sie wybierze klej i sie przyklei tipsa to bedzie oki.Wazne jest by miec odp wiedze za nim zrobi sie pazurki :wink: :mrgreen:
Ania-220406 - Sob Mar 01, 2008 10:31 am

Dziewczyny a które s? bardziej wytrzyma?e na formach czy na tipsie?
Nadzieja - Sob Mar 01, 2008 12:33 pm

Aniu jesli pazurki sa dobrze zrobione to bez roznicy czy szablon czzy tips.Wazne by byly dobrze wzmocnione na miejscu budowania c ale i nie moga byc zbyt cienkie na linni wlosa.Maja byc naturalne.Pozdrawiam!!!
karolka - Pon Mar 03, 2008 10:53 pm

Witam,
jestem na tego rodzaju forum po raz pierwszy.Umówi?am si? do kosmetyczki na przed?u?enie paznokci metod? ?elow? uprzednio pytaj?c j? o kilka rzeczy,np. czy matuj? paznokcie czy je spi?owywuj?, czy robi? na formie czy na tipsie.No i powiedziano mi,?e paznokcie matuj? (wi?c si? ucieszy?am) ale ze ?ele robi si? tylko na tipsie.Jestem troche zawiedziona bo s?ysza?am,?e forma jest bardziej naturalna i dziewczyny lepiej si? z ni? czuj?.

Czy jeste?cie w stanie okre?li? czy ta kosmetyczka jest dobra w swoim fachu?No,mniej wi?cej,bo to oczywiste ze nie wiecie,ale czytam tutaj,?e mozna robi? ?ele i na formie i na tipsie,a ona mi mówi ze tylko na tipsie si? da..

karolka - Pon Mar 03, 2008 11:20 pm

?eby juz nie dublowa? w?tku dopisz? si? tutaj.

Zadzwoni?am do jeszcze innego salonu kosmetycznego gdzie kobieta powiedziala mi,?e nie robi ani akryli ani ?eli.Robi cos pomi?dzy.Paznokcie wygl?daj? jak ?ele-s? zgrabne i cienkie,natomiast s? tak twarde jak akryle.

W jeszcze innym salonie powiedziano mi,?e akryle s? du?o trwalsze i radz? mi zrobic w?a?nie je. (opisa?am im swoj? sytuacj?).

Czuj? ze mam m?tlik w g?owie.Prosz? bardzo o przeanalizowanie wypowiedzi tych kosmetyczek.Jeste?cie profesjonalistkami i dlatego zwracam si? do was o pomoc.Nie wiem który salon wybra? :cry:

Nadzieja - Pon Mar 03, 2008 11:40 pm

Karolka
Zapytaj sie kosmetyczki co to za metoda ze pazurki sa trwale jak akryl bo nie wymienilas nazwy moze byc to np jedwab resina.Jesli nie to daj spokoj bo moze jej chodzilo o utwardzenie pazurkow.Nastepna sprawa to akryl nie jest wcale mocniejszy od zelu teraz sa dobrej jakosci produkty na rynku i sa trwale nawet zelowe a jesli sa dobrze zrobione to nawet zelik bedzie superancko trzymal.No i najwazniejsze!!!DOBRA STYLISTKA POTRAFI ROBIC NA FORMIE A NIE TYLKO NA TIPSIE!!!!Jesli powiedziamo Ci ze ona robi wylacznie na tipsie to znaczy ze nie potrafi jeszcze na formie lub ze jest swierza w tym zawodzie.Nie zawsze tak jest ale raczej stylistki robia na formach bo to skraca ich czas pracy.Jesli paurki sa dobrze zrobione to na tipsie jak i naformie beda naturalnie wygladaly.Kwestia tylko taka ze moga byc plaskie bo nie zrobimy na tipsie tunelu taj jak na formie.
Mam nadzieje e choc troche pomoglam :wink:

kiki - Wto Mar 04, 2008 10:55 pm

mam pytanko, pazurki robie od niedawna ale chcialabym zrobic je na szablonie.... troche sie boje, nie mam pojecia jak zaczac. czy moglby mi ktos dokladnie wytlumaczyc od czego zaczac i jak je zrobic?? :roll:
Nadzieja - Sro Mar 05, 2008 6:18 am

szczerze mowjac to tak sie nie mozna wytlumaczyc to trzeba zobaczy bo to nie teoria ktora musisz wykuc lecz nabycie wprawy.Wazne jest bys dobrze podlorzyla forme pod standardowo przygotowana plytke.Nie moze byc szcelin tylko szablon musi przylegac do pazurka wiadomo czasem jest plytka nie rowna ale to wyjatki!!!
kiki - Sro Mar 05, 2008 8:10 am

obejrzalam filmik na ktorym jest jak sie robi. mysle ze dam rade... przynajmniej sprobuje gdy bede miala chwilke czasu. dziekuje za rade :wink:
Katia - Nie Mar 09, 2008 9:22 pm

Ja ostatnio zrobi?am swoje pierwsze pazurki na formie i od razu na g??bok? wod?, bo z zaczepk? :) I nawet nie by?o tak ?le.
karolka-bobasek - Pon Mar 10, 2008 12:01 pm

ja ptacuje jedynie na szablonach.:) chociaz zdarzyla mi sie klientka z mocno podwijajacymi sie pazurkami do gory i musialam przedluzyc paznokcie na tipsie.. niemmniej jednak jakos dalej wole formy;)
postrzelona20 - Pon Mar 17, 2008 5:07 am

no dobra...widze ze tu prawie same profesjonalistki...a ja bidulka pocz?tkuj?ca...jak narazie robie na tipsie,bo na formie (przepraszam za wyra?enie) za cholere mi nie wychodza;/ znaczy si? nie wiem dok?adnie co ija ki nigdzi enie moge znale?? krok po kroku robienia pazurków na formie..moze któras z pa? mi pomo?e i poda jaki? link z firlikiem czy co??buziaki gor?ce papa
Nadzieja - Pon Mar 17, 2008 5:44 am

Wiesz wydaje mi sie ze kurs byl by najlepszy bo na filmach jest pokazane robienie ale wazne jest by dobrze podlozyc forme bys nie miala fal pod pazurkiem a czasem nam sie wydaje ze to potrafimy a jak pazurek jest zdjety to widac ze forma byla zle podlozona a na kursiku wszystko ci pokaza wytlumacza i powiedza jak robic piekny tunel. :kwiaty:
postrzelona20 - Pon Mar 17, 2008 6:41 am

dzieki...tylko,ze na taki kursik mnie narazie nie stac, apaznokcie to moja pasja...;(:) ehhh
Anna - Pon Mar 17, 2008 8:02 am

hehe wszystkie tak kiedys mowilysmy: paznokcie bede robic tylko sobie!!! Nie stac mnie na kurs!!!! hehe, a potem grosz do grosza-> nie zjem, a nazbieram na kurs :narcyz: . Kochana, filmikow pewnie troche jest na youtube, musisz poszukac wpisujac gel, acrylic itp. na pewno cos znajdziesz, tylko ze to wszystko jest pokazane " z góry", tzn. zobaczysz jak ktos to robi, ale samej trudno jest to powtorzy?. To jak przepis na ciasto, wiesz co i jak, ale czasami i zakalec wyjdzie:) Mam nadzieje ze rozumiesz:)
Nadzieja - Pon Mar 17, 2008 8:57 am

Mam nadzieje ze dzialasz glowa bo nawet nie wiesz jak mozna uszkodzic zdrowie pazurkowe klientki bez odpowiedniej wiedzy.Nie pisze tego zlosliwie bo nie w tym rzecz ale musimy miec podstawy nie tylko w umiejetnosciach Cho? one sa podstawa.Annama racje to jest jak przepis!Musisz sama dojsc do wprawy ale pamietaj jesli nabierzesz zlych nawykow to sila bedzie Ci nawet ciezko ich sie pozbyc.Moim zdaniem najpierw powinnysmy miec podstawy odpowiedni kurs ktory pokaze nam techniki i uswiadomi jakie sa choroby ich skutki i jak z nimi walczyc i ich unikac oraz jakich bledow nam nie wolno popelniac a dopiero brac sie za stylizacje.Omijam osoby ktore maja wrodzony talent czytaja prase paznokciowa maja obszerna wiede a kurs to formalnosc.Bardzo prosze nie zrozum mnie zle bo nie naskakuje na Ciebie.Mam nadzieje ze dokonasz prawidlowego wyboru i kiedys bedziesz miala szanse isc na kursik jak stylizacje traktujesz powaznie. :kwiaty: Bedzie :oki: Pozdrawiam
postrzelona20 - Pon Mar 17, 2008 10:31 pm

dzi?uje dziewczyny za rade i naprawde tego ?le nie odbieram,bo wszystko rozumiem i wiem jakie s? tego konsekwencje...na kurs nie wybieram si? w najbli?szym czasie,ale w przysz?o?ci bardzo bym chcia?a,bo naprawde uwielbiam pazurki,ale jeszczechcia?am dodoac,ze wiem jakie sa choroby paznokci,skóry itd itp etc....bo w tym momencie chodze do szko?y kosmetycznej..fakt faktem nie mam np.zak?adania tipsów,ale wiadomosci mamy,w?asnie typu choroy itp.ale juz np uczymy si? zdejmowania tipsiorków...wiec chyba rozumiecie,?e nie jestem taka tpa w tym co robie i nie porwa?am si? na gor?c? wode..ale jak czego? np nie umiem to kole?anki kaza?ay przybory i jeden dzien po?wiecimy na podstawy,bo mam dziewczyne w szkole która tez si? zajmuje stylizacj? profesjonalnie i nauczycielka tez...ehhh a si? rozpisa?am:D buziaki mi?ego dnia:)
Nadzieja - Wto Mar 18, 2008 3:02 am

Pamietaj ze kolezanka to nie to samo co instruktorka ktora uczy porawnej stylizacji i jest po kursach i egzaminach specjalnych a nie tylko takich jak sie zdaje podstawowych mozna tak to nazwac. :kwiaty:
malutka - Wto Mar 18, 2008 10:21 am

postrzelona20 napisał/a:
bo mam dziewczyne w szkole która tez si? zajmuje stylizacj? profesjonalnie i nauczycielka tez




Nadzieja napisał/a:
Pamietaj ze kolezanka to nie to samo co instruktorka ktora uczy porawnej stylizacji i jest po kursach i egzaminach specjalnych a nie tylko takich jak sie zdaje podstawowych mozna tak to nazwac.


chyba o to jej chodzi?o

Nadzieja - Wto Mar 18, 2008 11:12 am

Ja zrozumialam ze ma kolezanke ktora zajmuje sie sie stylizacje i nauczycielke ktora tez tym sie zajmuje.Moze zle zrozumialam ale wazne ze jesli tak to o to samo nam chodzilo :kwiaty: moim zdaniem jesli nauka jest oparta na szkole kosmetycznej to nauczaja wiedzy ogolnej a nie skupiaja sie na jednym np.jak pazurki to pazurki jak kosetyka to kosmetyka i wszystko z nia zwjazane tak bynaj mniej mi sie wydaje nie wiem jak jest w takich szkolach bo ja skonczylam Fryzjerska no i kursy w dziedzinie kosetyki,ale mimo to zycze powodzenia :kwiaty: :lol: Pozdrowionka.
postrzelona20 - Sro Mar 19, 2008 3:00 am

chodzi?o mi o to,?e nauczycielka zajmuje si? profesjonalnie,czyli jest instruktork?,ale ma tez instruktarz kosmetyki ogolnej....ja chyba zakoncze pisanie na forum,bo (nie wiem jak to okresli?,co zebyscie ?le tego nie odebra?y) ale zamiast mnie motywowa?,to wy mnie dobijacie...ze robi? pazury,tylko i wy?acznie z kursem,bo samouk to wielkie G*** wie!!!!!!!tak to odbieram...a ile jest ludzi,którzy ucza si jako samouki (i nawet wygrywaj? konkursy!) a kurs robi? póxniej jak zbiora kase,czy b?da mia?y dop?yw gotówki....
p.s przez pierwsze 2 semestry mamy g?ownie paznokcie...czyli wszystko co jest mo?liwe z nimi zwi?zane! POZDRAWIAM I PROSZE MNIE XLE NIE ZROZUMIEC ZE SI? UNOSZE,CZY COS!

Anna - Sro Mar 19, 2008 5:48 am

Nikt Cie tu nie dobija, chyba jednak unioslas sie az za bardzo. Kazda z nas probuje Ci wytlumaczyc ze z doswiadczenia wiemy jak wygladaja paznokcie zrobione przez samouka. A co gorzej, jak wgladaja po sciagnieciu. Trzeba naprawde duzej i wiedzy zeby wykonac paznokcie dobrze. Kazda z nas jeszcze sie tego uczy, a latwiej nam to przychodzi bo jestesmy po kursach.
Nadzieja - Sro Mar 19, 2008 6:15 am

Anna ma siwta racje!!!!Ja napisalam ze sa osoby ktore sa naprawde zdolne i milo byc to nawjazane do samoukow bo sa takie ale gwarantuje Ci ze nauczycielka ktora naucza ogolnie nie ma doswiadczenia w robieniu pazurkow bo ono jest oparte nie na miesiacach ale po latach a jesli jest instruktorka to ok ale czemu pracuje w szkole przeciez innstruktor zarabia nie zla kase ale pomijam to!!Nastepna sprawa to taka ze zadnych powaznych konkursow nie wygra samouk bo nie wierze w to by ktos nauczyl sie robienia pazurkow sam CALKIEM SAM/A bez poroszenia kogos o pomoc bo to nie realne bo jakos musisz wiedziec od czego zaczac,a nastepna sprawa to taka ze nie ktore z dziewczyn mysla ze kupja kursik z allegro lub obejrza filmik z internetu i bomba kurs online jest ale moja droga tak nie ma trzeba wysilku i umiejetnosci by stanac na szczycie bo nikt nie jest w stanie powiedziec ci jak zalorzyc forme bo sie nie da to trrzeba zobaczyc bo nie jest to takie proste jak Ci wydaje albo jak wytlumaczyc jak robi sie kwiatki z akrylu to tez nie mozliwe dlatego staramy sie Ci powiedziec bys wybrala sie na kursik i to dobry bo bez kursu nie wolno robic pazurkow jak nie zna sie zasad,i prosze nie oburzaj sie bo to nie na miejscu postaw sie na naszym miejscu ile my kasy dalysly na kursy i 1 nie wystarcza bo sa nowe techniki i nowosci w zdobieniach i trzeba sie szkolic caly czas.Ja staralam sie Cie pocieszyc ale ty odbierasz wszystko negatywnie a tak juz nie wolno.Zyczylam Ci powodzenia i zycze a skoro nauczycielka jest instruktorem to poros ja o pomoc bo my podpowiedziec mozemy ale nie w sprawach ktore trzeba zobaczyc na oczy.

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA UNIESIENIE :kwiaty:
Aniu mam nadzieje ze na mnie nie nakszyczysz ale jest mi przykro ze ktos chce czegos co nie realne. :kwiaty: To dla Ciebie Anna!!

Katia - Sro Mar 19, 2008 1:07 pm

I ja si? pod tym podpisuj? - uczy? si? trzeba ci?gle i ci?gle. Nawet po kursie trzeba da? sobie czas na nabranie wprawy. I tu nikt nikogo nie chce dobija?, raczej wskaza? kilka wa?nych spraw. Cho? musz? przyzna?, ? e czasem takie pisane rady mo?na ?le odebra?, ale tutaj ju? wszystkie zapewniamy - nic z?ego nikt nie chcia? napisa? :)
MariaW_INN - Czw Mar 27, 2008 8:25 am

Wracajac do tematu :kwiaty:
ja pracuje tylko i wylacznie na szablonie :) mam szerokie szablony zlote, jednorazowe, z super klejem.
Mam jedna wyjatkowo uparta klientke, która chce tipsy i koniec, no cóz - jej wola :)
Kiedy potrafimy prawidlowo podkladasz szablon - pazurki sa o niebo ladniejsze niz na tipsie, bardziej naturalne, slicznie mozna wyprofilowac tunel, zlwaszcza na pazurkach ogryzanych, lopatkowatych, szerokich :)

a juz z pewnoscia nie powinno sie przedluzac na tips frenczowy ogryzków, bo to wyglada nieprofesjonalnie i po prostu optycznie skraca plytke :)

A co do wczesniejeszej dyskusji. Mozna byc "samoukiem" pod warunkiem, ze mamy czas, cierpliwosc i eksperymentujemy na sobie samej :) jesli chcemy uczyc sie na klientkach - to polecam kurs, a przynajmniej 2-3 dniowe doszkolenie :) Instruktor bedzie w stanie wychwycic bledy w naszej pracy i szybciutko je skoryguje :) Pisze z do?wiadczenia, zglaszaja sie do mnie na doszkolenia dziewczyny, które nawet o d dluzszego czasu pracuja w branzy, ale maja klopot albo zapowietrzaniem sie masy, albo maja po prostu mnóstwo pytan i watpliwosci, które szybciutko w 2-3 dni mozna rozwiac :)

Pozdrawiam

P.S. I nie uno?cie sie :) forum jest po to, zeby sobie pomagac, wymieniac do?wiadczenia, adresy, linki, podpowiadac rozwiazania :)

Nadzieja - Czw Mar 27, 2008 10:50 am

Owszem wymieniac doswiadczenia ale nie uczyc online bo to nie realne prawda? :oki:

Widze Maria ze przekonalas sie do kursow bo na innym forum bylas zdania ze samouk nie musi chodzic na kurs a i popieralas inne wypowedzi tego samego zdania.Ciesze sie ze zmienilas zdanie tym bardziej ze sama teraz szkolisz i masz kase z tego wiec zachecaj!! :kwiaty: :smirk:

MariaW_INN - Czw Mar 27, 2008 11:48 am

powiem tak :D sa ró?ne osoby w bran?y :) mozna je podzielic nastepujaco:

- samowyuczalne - kurs to dla nich formalnosc, bo maja dryg i talent i same do wielu rzeczy blyskawicznie dochodza, dla nich dobre jest doszkolenie w celu wylapania ew bledów
- wyuczalne na kursie ale niekoniecznie samodzielnie wyuczalne, na kurs powinny isc od podstaw
- sredniowyuczalne - znam kilka osób, któe dopiero po jakims 3-4 kursie i kilku warsztatach po drodze "zakumaly" ;)
- absolutnie niewyuczalne ani na kursie, a tym bardziej samodzielnie - znam tez takie i mimo, ze "robia" paznokcie za pieniadze od kilku lat, to to co "robia" przyprawia o ból glowy. Osoby te skonczyly szkolenia, w róznych firmach, doszkolenia, uczestnicza w warsztatach, targach itp, a jednak dalej sa "slepe" i nie widza, ze robia szeroki boki, krzywy usmiech frenchowy, itp, itd...

Ja mialam to szczescie, ze 8 lat temu szkonczylam 2-letnia szkole kosmetyczna, potem zrobilam szkolenie z fiberglassu. Potem mialam dluzsza przerwe w paznokciach, zajelam sei kosmetyka zabiegowa, jakis czas temu równiez postanowilam w zakres uslug wprowadzic paznokcie... po 2 tygodniach czytania informacji w necie i ogladaniu wielu galerii - zrobilam pierwsze swoje paznokcie zelowe na szablonie - bez kursu :) robilam je 6 godzin hahaha, ale kazdy jakos zaczyna hahaha :) i powiem nieskromnie, ze jak patrze na nie na fotce dzisiaj, to moglyby ich pozazdrscic coniektóre "wyszkolone" na kursach :)
Kursy pokonczylam i robie kolejne, z zelu dla formalnosci, poiniewaz na kurscie Instruktorka niewiele miala mi do powiedzenia :) popracowalysmy troche nad pilowaniem, pierwszy raz trzymalam na szkoleniu w reku frezarke, ale w zasadzie tylko do podpilowania pazurków od spodu (wolny brzeg), potem szkolenie podstawowe z akrylu - w zasadzie firmalnosc, bo od jakiegos czasu juz "akrylkowalam". aktualnie ide na 1-dniowe doszkolenie z akrylu Nail ART - kwiatki te sprawy - i w zasadzie tez traktuje jako9 formalnosc, bo kwiaty akrylowe równiez lepie od jakiegos czasu :) nie wiem, moze mam talent (mam nadzieje), ale gdy ktos mnie pta o osobiste zdanie na temat szkolen - mówie - a po co.... z wlasnej perspektywy tak mówie.... ale wiem, ze do samonauki potrzeba wielkiej determinacji, samozaparcia i umiejetnosci, chociaz minimum wiedzy, zeby nie knocic prac i sie doskonalic... :)

P.S. Nadzieja, skad sie znamy bo nie kojarze :D
-

Nadzieja - Czw Mar 27, 2008 12:56 pm

Wiesz sa rozne instruktorki takie co podchodza serio do pracy i takie co olewja na calosci i takie powinny byc wykopsane bo placi sie slona kase.Ale nie trzeba wszystkich do jednego wora machac bo czasem sa zetelne osoby i taka ja napewno jestem i bede bo wole miec dobra opinnie z jakosci niz z...Kursik jest wazny bo pomocny tak jak pisalam dla osob ktore maja umiejetnosci to poduczenie ale jak ktos chce to da rade tylko trzeba wierzyc i chciec a nie pracowac w tym zawodzie dla zysku taka prawda bo on nic nieda jak bedziemy robic siajs na dloniach. :kwiaty:

Znamy sie z innego forum.

MariaW_INN - Czw Mar 27, 2008 10:09 pm

aaa, juz wiem - kropko :D w zasadzie mamy podobne zdanie, to forum dalo nam szanse usystematyzowac spostrzezenia co do szkolen... Na tamtym forum strasznie sie oburzylam i sprzeciwilam, poniewaz niektóe osoby próbowaly udowodnic, ze kurs bez wzgleu na zdolnosci, umiejestnosci i zyciowe plany jest niezbedny. A - jak sama napisalas - nie mozna wszystkich wrzucac do jednego wora... :D
mysle, ze pisanie o kursach/szkoleniach nalezy kontynuowac w temacie do tego przeznaczonym, a tu piszmy o tipsach/szablonach - jak w temacie :)

Nadzieja - Czw Mar 27, 2008 10:41 pm

no niby ten temat tez sie z nim wiaze w jakis sposob.wszystko treba brac pod uwage hehe.Czasem trzeba pocwiczyc nawet podkladanie form po nawet czasem podszkolenie nam nie pomoze tyle co doswiadczenie.Jesli bedziemy mialy odpowiednimkurs to szablon nie bedzie nam obcy wtedy mozna cwiczyc i jak dojdzie sie do wprawy to szablon jest jak 7 niebo szybciej idzie praca no i tunelik bustwo. :kwiaty: :oki:
Katia - Pon Mar 31, 2008 3:40 pm

A ja si? coraz bardziej przekonuj? do form. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka - wychodzi mi to coraz lepiej i musz? przyzna?, ze powoli zaczynam przekonywa? si? do form :)
Katia - Pon Mar 31, 2008 3:41 pm

Oj, chyba ?pi?ca jestem, bo si? powtarzam :( A nie wiem czy tu mo?na edytowa? wypowied? ;)
Nadzieja - Pon Mar 31, 2008 4:56 pm

Katia :brawo: wiedzialamz ze z Ciebie zdolniacha!!!!
kasiek1 - Sro Kwi 02, 2008 10:27 am

moim zdaniem formy sa o wiele lepsze od tipsow ja wole formy i widze ze tak jak wiekszosc z was ale ostatnio robilam kolezance na tipsach szklanych bo tak chciala i na drugi dzien tipsy od spodu popekaly ale pazurki sie trzymaja czy cos zrobilam zle czy to tipsy byly beznadziejne pierwszy raz mi sie cos takiego zdazylo
Katia - Sro Kwi 02, 2008 10:38 am

Mo?e by? wina tipsów. Czasem jak s? ma?o elastyczne to tak si? dzieje - no przynajmniej u mnie tak si? dzia?o. Zmieni?am tipsy i jest dobrze, ju? mi si? takie wpadki nie zdarzaj?. Spróbuj z innymi tipsami. Na stronie Sun Flower s? takie Elastan - niedrogie, a sprawdzaj? si?. :)
Nadzieja - Sro Kwi 02, 2008 8:45 pm

Nio albo moze za maly byl tipsik i odskoczyl od pazurkan w efekcie pekajac?!jakosc napewno ma wplyw na takie rzeczy ale i dopasowanie jest wane tipsy musza byc elastyczne by takie wpadki nie mialy miejsca.Heheh powodzenia zycze!!!!! :kwiaty:
kasiek1 - Czw Kwi 03, 2008 11:42 am

katia wlasnie wczoraj zamowilam te tipsy i mam nadzieje ze tera bedzie ok bo niektorych moich klientek nie moge przekonac do formy chca tipsy i koniec
anusiamama - Wto Maj 20, 2008 1:55 pm

ostatnio zakocha?am si? w parcy na formach :) tipsy posz?y w odstawk?
Anna Otki?ska - Wto Maj 20, 2008 5:01 pm

oooo pokaz jakies swoje foremki
kiniaczek - Wto Maj 20, 2008 5:26 pm

ja tez powrocilam do szblonkow sa the besciarskie :)
Nadzieja - Wto Maj 20, 2008 6:59 pm

oj tak a ile czasu zaoszczedzamy :oki:
anusiamama - Wto Maj 20, 2008 7:09 pm

Anna Otki?ska napisał/a:
oooo pokaz jakies swoje foremki


?eby nie za?miecac fotki paznokietków umie?cilam w galerii :)
oto link
http://forum.e-paznokcie.info/viewtopic.php?t=277

ja - Wto Maj 20, 2008 10:42 pm

J arobie pazurki na formie i na tipsach zw?aszcza szklanych. co do formy to umnie maj? ma?e szanse, ale jestem samoukiem i wydaje mi si? ? e nawet mi wychodz?, za kazdym razem chyba jest coraz lepiej i wirze w to ? e mo?a si? samemu nauczy? robienia paznokci na formie. :lol:
kiniaczek - Sro Maj 21, 2008 12:23 pm

nic sie nie martw nadejdzie zas ze i u ciebie w laski siw wkupia :) )
Anna Otki?ska - Czw Maj 22, 2008 8:44 pm

no anusiamama bardzo fajnie ci wychodz?
anusiamama - Pią Maj 23, 2008 11:17 am

dziekuj? :) jescze pracuj? nad tunelami, troche za p?askie mi wychodz? ale my?l? ? e im wi?cej b?d? ?wiczy? tym lepiej b?da mi wychodzi? :D w ko?cu praktyka czyni mistrza :)
nina - Pią Maj 23, 2008 10:24 pm

Ja lubi? pracowac z szablonami ze wzgl?du na to ze mamy 10 rozmiarów tipsów a paznokcie s? tak rózne...
Owszem mo?na dobrze dopasowac tipsa, podpi?owac go w razie potrzeby itp.
Jednak przy szablonach problem dopasowania nie istnieje i mozna uformowac ?adniejszy tunel.
Zapraszam do mojej galerii. Tam wszystkie paznokcie wykonane sa na szablonie.
http://studiobikini.pl/galeria.html

Anna Otki?ska - Nie Maj 25, 2008 12:22 am

no bardzo ?adne
nina - Nie Maj 25, 2008 5:58 pm

Dzi?kuj? :)
ja - Pon Maj 26, 2008 4:17 pm

nina, ?liczne te pazurki zrobi?a?- honorek :dzieki: :brawo:
nina - Wto Maj 27, 2008 5:53 pm

Wielkie dzi?ki :neutral:
kasiek1 - Sro Maj 28, 2008 7:39 am

sa bardzo ladne gratulacje
KOTEK - Sro Maj 28, 2008 6:00 pm

nawiazujac do tematu ja robie pazurki na szablonach. Na poczatku zaczynalam na tipsach, ale po jakims miesiacu odwazylam sie sprobowac form i nie zaluje :D wiem ze jeszcze nie wychodza mi tak jak powinny (tunel itd) ale zauwazylam roznice w czasie i ilosci pracy (nie musze bawic sie z przymierzaniem tipsow pilowaniem ich itd)
kasiek1 - Sro Maj 28, 2008 7:21 pm

kotek ma racje tylko na poczatku wydaje sie to trudniejsze ale jak sie opanuje zakladanie formy to juz jest szybciej
ja - Sro Maj 28, 2008 8:52 pm

Same nak?adanie ?elu na form? nie sprawia zbyt du?ego problemu ale samo za?o?enie formy, dopiero po ci?g?ym ?wiczeniu mi to wychodzi. W ko?cu praktyka czyny mistrza. :banan:
anusiamama - Czw Maj 29, 2008 9:59 am

dziewczyny ?wi?ta prawda :banan:
jak juz form? dobrze za?ozysz to czysta przyjemno?? no o ile ?le nie jest zbyt rzadki bo i naczej to m?czarnia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group